پنل کاربری

۷ قانون مهم تقویت زبان

5,0 rating based on 1,234 ratings
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(4)

۷ قانون مهم تقویت زبان

آیا می‌دانید برای تقویت زبان باید از چه روش‌هایی استفاده کرد؟ در این مقاله به ۷ قانون کلیدی و مهم اشاره می‌کنیم که دانستن آنها در یادگیری شما تاثیرگذار خواهد بود. پس به این 7 قانون مهم برای تقویت زبان توجه کنید.

1)همیشه عبارات و متن­‌ها را دوره کنید، از خواندن کلمات به تنهایی پرهیز کنید:

تحقیقات نشان داده است که کلماتی که در قالب متن می­خوانید بهتر به ذهن سپرده می­‌شود. پس از یادگیری تنها لغت اجتناب کنید. شما باید هر گرامر و هر کلمه‌ای را در جمله یا مکالمه­‌ای ببینید تا بتوانید آن را به خاطر بسپارید. برای دوره کردن نیز تمام متن را بخوانید. این روش بسیار در روند یادگیری­‌تان تاثیر دارد و باعث تقویت زبان تان می‌شود.

روش دیگری که برای تقوت زبان‌تان مناسب است، این است که خودتان را عادت به خواندن متون طولانی زبان مقصدتان کنید. البته که باید از متن‌هایی با حجم کمتر شروع کنید اما رفته رفته متون طولانی‌تری را بخوانید. ذهن‌تان را به خواندن متون کوتاه عادت ندهید. مانند خواندن کپشن‌های اینستاگرام و عکس نوشته‌ها.

2)گرامرها را به تنهایی مطالعه نکنید:

اگر از قواعد پیروی کنید و صرفا گرامر را بخوانید، هیچ­‌گاه در ذهن­‌تان نقش نخواهد بست. پس برای تقویت زبان، در مکالمه‌ها و جملات آن­هارا بخوانید و سعی کنید تکرارش کنید. این روش تاثیر بیشتری دارد. می‌توانید کتاب‌ها و متون انگلیسی یا زبان مقصدتان را به صورت روزانه از مقاله‌ای انتخاب کنید درباره‌ی موضوع مورد علاقه‌تان. مطالعه درباره‌ی علاقه‌تان تاثیر زیادی بر تقویت زبان تان خواهد داشت.

3)مهم ترین قانون: اول با گوش های‌تان بشنوید و یادبگیرید نه چشمان‌تان! هرروز 1 الی 3 ساعت فقط گوش دهید:

می­‌تواند آهنگ، پادکست یا سخنرانی باشد، فرقی نمی­‌کند. اما مهم ترین چیز این است که با دقت به فایل صوتی گوش دهید. اگر همراه انجام کاری پادکست گوش بدهید خوب است اما اگر هیچ کاری نکنید و فقط به صدا گوش دهید، تاثیر بیشتری خواهد داشت.

4)بهترین کار، عمیق و به آرامی یادگرفتن است:

تنها کاری که باید بکنید این است که صوتی را بارها و بارها گوش بدهید. این قدر زیاد که کلش را حفظ شوید. این روش برای یادگیری عالی است. اگر یک کتاب صوتی انگلیسی دارید، به هر فصل ۳۰ بار گوش دهید. به این صورت که ۳ بار در روز برای ۱۰ روز به آن گوش دهید.

5)داستان یا مقاله مورد علاقه خود را پیدا کنید و بعد آن را به زمان‌های مختلف بازگو کنید:

اگر مقاله در زمان گذشته نوشته شده، شما آن را به زمان حال برگردانید.

6)فقط از منابع انگلیسی استفاده کنید:

به این معنی که  اگر از دیکشنری استفاده می­‌کنید، فقط معنای فارسی را چک نکنید! تعریف خود کلمه را بخونید و مثال­‌ها را بخوانید. شاید در آغاز کار سخت و حوصله‌­سربری باشد اما بعد از گذشت چند روز متوجه می­‌شوید که چه تاثیر به سزایی داشته است.

7)گوش بدهید و جواب دهید، نه گوش کنید و تکرار کنید!

سعی نکنید جملات را حفظ کنید، سعی کنید قالب جمله را تغییر دهید. سوال را به صورت خبری تبدیل کنید. کلمات دیگر را جایگزین کنید. این کار باعث می­شود متن بهتر و عمیق­‌تر در ذهن­‌تان بماند.

در این مقاله گفته‌ایم که چطور می‌توانید در ۳ ماه در یک زبان حرفه‌ای شوید.

 

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.