پنل کاربری

۵ قدم برای رسیدن به هدف های تان

5,0 rating based on 1,234 ratings
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(1)

۵ قدم برای رسیدن به هدف های تان

پنج قدم کلی برای رسیدن به اهداف بزرگ زندگی مان و رسیدن به موفقیت وجود دارد؛ مانند انتخاب خواسته‌ها، آزاد کردن ذهن از هرگونه افکار بیهوده و… اگر در عادت هایتان تغییر ایجاد کنید، زندگیتان نیز تغییر می‌کند. برای اطلاعات بیشتر به مقاله‌ی ۵ عادت صبحگاهی برای افزایش کارایی مراجعه کنید.

۱) چیزهایی را که نمی خواهید را بشناسید:

چه کسانی در زندگی شما هستند و باعث می‌شوند شما از رسیدن به اهداف خود منع می کنند؟ چه کسانی هستند که وقتی با آنها حرف می‌زنید، حس بدی از آنها دریافت می‌کنید و رغبت صحبت بیشتر با آنها را از دست می‌دهید؟ از همنشینی با همچون افرادی پرهیز کنید و آنها را شناسایی کنید.

۲) چیزهایی را که می خواهید انتخاب کنید:

بر روی خواسته‌هایتان از زندگی متمرکز شوید. از خودتان بپرسید: آیا در این جایگاه از زندگی‌ام به خواسته‌هایی که می‌خواستم، رسیده‌ام؟ اگر پاسخ‌تان به این سوال خیر است از خودتان بپرسید: چه چیزهایی از زندگی‌ام می‌خواهم؟ برای رسیدن به این خواسته‌ها باید چه کاری انجام دهم؟ آیا این کار، کار مورد علاقه من است؟

۳) ذهنتان را از هر فکری پاک کنید و آزاد باشید:

اتفاقی باعث شده ذهنتان درگیر گذشته باشد؟ کاری که الان با خودتان می گویید: کاش آن موقع فلان حرف را می زدم یا فلان کار را می کردم… این افکار جز ایجاد حس بد در شما، کار دیگری ندارند! رهایشان کنید و به یاد داشته باشید زندگی تماما تجربه است؛ این تجربه‌ها هم خوب هستند هم بد. پس اگر بخواهید تمام وقت‌تان را روی پشیمانی و فکر کردن راجع به اتفاقات گذشته بگذارید، چه زمانی برای رسیدن به خواسته‌هایتان تلاش می کنید؟

۴) احساس کنید در حال حاضر به موفقیت و اهداف خود رسیده‌اید:

تا الان چه موفقیت‌هایی کسب کرده‌اید؟ همه‌ی آنها را به خود یادآوری کنید. زمانی که از رسیدن به هدفتان خسته شده‌اید و یادتان رفته چه قدر هدفتان ارزشمند است، کافی است موفقیت های پیشین خود را دوباره پیش روی‌تان بیاورید. با این کار شما انگیزه بیشتری برای رسیدن به هدف خود دریافت می کنید و حس می‌کنید حالا از بقیه هم جلوتر هستید.

۵) با شروع حرکتی الهام بخش، به پیش بروید:

دیگر وقت عمل است! از رویاپردازی دست بردارید و شروع به کار کنید! از کارهایی که به نظرتان الویت بیشتری دارند، زودتر انجام شان دهید. اهدافتان را نیز فراموش نکنید! آنها را بنویسید و در جایی مانند کمد یا آینه بچسبانید. برای این که یادتان نرود این رویای شماست و شما هر روز برای رسیدن به آن تلاش می کنید. در اینجا می‌تونید جملات الهام بخشی که به شما انرژی می‌دهد را بخوانید.

موفق باشید و همیشه در حال هدف گذاری در زندگی و رسیدن به آنها باشید 🙂

کلیک کنید و مطالب این صفحه را هم بخوانید!

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.