داشبورد کاربری - ثبت نام

۵ روش برای ایجاد عزت نفس در تیم‌تان

۵ روش برای ایجاد عزت نفس در تیم‌تان

۵
(۱)

[vc_row][vc_column][us_image image=”7361″ size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 ۵ روش برای ایجاد عزت نفس در تیم‌تان

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که افراد مثبت و باانگیزه همیشه بهره وری بیشتری نسبت به نیروهای معمولی‌تان دارند.این دسته افراد کارها را با کیفیت بیشتر و سریع‌تر انجام میدهند. آنها نسبت به خودشان احساس رضایت دارند و از دید دیگری نسبت به مافوق خود خوشبین‌اند. این موضوع به این بستگی دارد که هر فرد نسبت به خودش چه احساسی دارد و خودش را چه قدر دوست دارد که همه‌ی این ها به داشتن عزت نفس افراد برمیگردد.هر قدر فردی برای خودش ارزش بیشتری قائل باشد و خودش را بیشتر دوست بدارد، عملکرد بهتری خواهد داشت، همکاری بهتری با دیگران داشته و اطمینان خاطر و شایستگی بیشتری خواهد داشت.

۱-آنها را به چالش دعوت کنید:

چالش‌ها اولین عامل ایجاد انگیزه در افراد است. این کار باعث میشود احساس کنند در انجام کاری توانا هستند و میتوانند خودی نشان دهند. پس حس مفید بودن در اینجا شکل میگیرد و اینجاست که افراد شما احساس سرزندگی می‌کنند.

۲-به آنها آزادی عمل دهید:

اگر دست آنهارا در انتخاب بسته بگذارید، آنان هرگز به نظرات و عقاید خود اطمینان نمی‌کنند. شاید با خود بگویید این کار نوعی ریسک محسوب می‌شود اما شما با این کار تیم قوی و بزرگ و باانگیزه را شکل می‌دهید.

۳-به آنها احترام بگذارید: 

اگر شما بتوانید واقعا به افراد نشان دهید که چه قدر برای نظراتتان ارزش قائل هستید، آنها احساس عزت نفس بیشتری می‌کنند و برایشان دلگرم کننده خواهد بود رئیس مثل شما دارند.

۴-با آنها دوستانه برخورد کنید:

وقتی از اعضای تیم‌تان درباره‌ی مسائل غیرکاری سوال می‌کنید، آنها احساس میکنند به آنها اهمیت میدهید و این احساس برای هر کسی خوشایند است. پس هرچند وقت یکبار جویای حالشان شوید و حال خانواده شان را بپرسید.

۵-انتظار بهترین‌ها را از آنها داشته باشید:

به توانایی اعضای تیم خود باور داشته باشید. به این که آنها توانمند هستند و از پس مسائل مشکل برمی‌آیند

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

مدرسان هدف وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک پیشنهاد ویژه!

خرید دوره آموزشی با ۵۰ درصد تخفیف