پنل کاربری

۵ روش برای ایجاد عزت نفس در تیم‌تان

5,0 rating based on 1,234 ratings
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(3)

 ۵ روش برای ایجاد عزت نفس در تیم‌تان

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که افراد مثبت و باانگیزه همیشه بهره‌وری بیشتری نسبت به نیروهای معمولی‌تان دارند.این دسته افراد کارها را با کیفیت بیشتر و سریع‌تر انجام می‌دهند. آنها نسبت به خودشان احساس رضایت دارند و از دید دیگری نسبت به مافوق خود خوشبین‌اند. این موضوع به این بستگی دارد که هر فرد نسبت به خودش چه احساسی دارد و خودش را چه قدر دوست دارد که همه‌ی این ها به داشتن عزت نفس افراد برمی‌گردد. هر قدر فردی برای خودش ارزش بیشتری قائل باشد و خودش را بیشتر دوست بدارد، عملکرد بهتری خواهد داشت، همکاری بهتری با دیگران داشته و اطمینان خاطر و شایستگی بیشتری خواهد داشت.

1-آنها را به چالش دعوت کنید:

چالش‌ها اولین عامل ایجاد انگیزه در افراد است. این کار باعث می‌شود احساس کنند در انجام کاری توانا هستند و می‌توانند خودی نشان دهند. پس حس مفید بودن در اینجا شکل می‌گیرد و اینجاست که افراد شما احساس سرزندگی می‌کنند.

2-به آنها آزادی عمل دهید:

اگر دست آنها را در انتخاب بسته بگذارید، آنان هرگز به نظرات و عقاید خود اطمینان نمی‌کنند. شاید با خود بگویید این کار نوعی ریسک محسوب می‌شود اما شما با این کار تیم قوی و بزرگ و باانگیزه را شکل می‌دهید.

3-به آنها احترام بگذارید: 

اگر شما بتوانید واقعا به افراد نشان دهید که چه قدر برای نظراتتان ارزش قائل هستید، آنها احساس عزت نفس بیشتری می‌کنند و برایشان دلگرم کننده خواهد بود رئیس مثل شما دارند.

4-با آنها دوستانه برخورد کنید:

وقتی از اعضای تیم‌تان درباره‌ی مسائل غیر کاری سوال می‌کنید، آنها احساس می‌کنند به آنها اهمیت می‌دهید و این احساس برای هر کسی خوشایند است. پس هرچند وقت یکبار جویای حالشان شوید و حال خانواده شان را بپرسید.

5-انتظار بهترین‌ها را از آنها داشته باشید:

به توانایی اعضای تیم خود باور داشته باشید. به این که آنها توانمند هستند و از پس مسائل مشکل برمی‌آیند.

کلیک کنید و مطالب این صفحه را هم بخوانید!

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.