پنل کاربری

۵ دلیل مهمی که یک استارتاپ موفق می‌شود:

5,0 rating based on 1,234 ratings
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(1)

 

 

 

در این مقاله به مهم‌ترین دلایلی که باعث موفقیت یک استارتاپ‌  می‌شوند، خواهیم پرداخت و مهم‌ترین دلیل ها آنها را بررسی خواهیم کرد. یک استارتاپ موفق چه ویژگی‌هایی دارد؟ شرکت‌های نوپا چطور می‌توانند رشد کنند؟

1.زمان بندی:

شاید تعجب کنید و با خودتان بگویید : مگر مهم‌ترین عامل ایده‌ی استارتاپ نیست؟ خب باید بگویم خیر! زمان‌بندی در راه‌اندازی یک شرکت نوپا مهم‌ترین ابزار است. اگر شما قادر به برنامه‌ریزی و پیداکردن زمانی مناسب برای راه‌انداختن کسب‌وکار خود باشید، می‌توانید صاحب یک تجارت موفق شوید! اما این تمام ماجرا نیست.

2.تیم اجرایی:

برای پیاده‌سازی یک ایده قطعا مهم‌ترین موضوع بعد از زمان‌بندی، تیم است. اگر افراد تیم نیت درست، انگیزه‌کافی و روحیه‌ی کاری داشته باشند، تیم قوی‌ای خواهد بود. یک کسب‌و کار با کمترین تجربه‌ای که دارد، باید بهترین دستاورد‌ها را نیز داشته باشد.

3.ایده:

سومین دلیل موفقیت یک استارت‌ آپ ایده‌ی عالی است. این ایده می‌تواند برای مردم کمک‌کننده باشد و یا قشر خاصی از افراد را در بربگیرد. می‌تواند افراد را سرگرم کند و برای آن تیم منبع خوبی برای درآمد باشد؛ پس ایده یک استارت‌آپ تمام هدف کسب و کار را آشکار می‌کند.

4.مدل و الگوی کسب‌و کار:

اگر بتوانید الویت‌ها را مشخص کنید و آنها را مدیریت کنید، می‌توانید یک برنامه کسب‌و کاری عالی برای شرکت‌تان طراحی کنید. از استارت‌ آپ‌ های دیگر الگو بگیرید و آنها را مورد بررسی قرار دهید.

5.سرمایه:

اگر باز هم فکر کردید نقطه شروع یک کسب‌و کار سرمایه است باز هم اشتباه فکر‌ می‌کردید! سرمایه اخرین دلیل (از 5 دلیل!)برای موفقیت در کسب‌کار است.

درصدهای تاثیر هر یک از این موارد بر بیش‌از 200 شرکت :

زمان بندی :42 درصد

تیم اجرایی:32 درصد

ایده ی استارت‌آپ: 28 درصد

مدل کسب‌و کار :24 درصد

سرمایه : 14 درصد

یک استارت‌آپ موفق، به یک مدیر عالی نیز نیازمند است. مدیری که بتواند تمام موارد گفته شده را مدیریت کرده و بهترین بازدهی را برای شرکت خود به‌وجود بیاورد. مدیری که بتواند به کارمندان خود انگیزه دهد تا بازدهی بهتری داشته باشند، در عین حال بتواند قاطع و محکم نقص‌ها را به زبان بیاورد. در مقالات بعدی به این موضوع خواهیم پرداخت.

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.