منوی دسته بندی

5 درسی که زندگی‌تان را بهبود می‌بخشد

5 درسی که زندگی‌تان را بهبود می‌بخشد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

5 درسی که زندگی‌تان را بهبود می‌بخشد:

 برای انجام دادن فعالیت‌ها و کارهای روزانه‌مان، نیازمند یک دفترچه راهنما داریم تا آن کارهارا انجام دهیم. در این مقاله به بررسی چند عاملی که زندگی‌تان را متحول خواهد کرد خواهیم پرداخت. البته که قطعا باید در زندگی‌تان این موارد را انجام دهید تا زندگی‌تان متحول شود!

1. مشخص کردن یک کار در یک روز:

همیشه یک کار وجود دارد که در الویت و صدرتمام کارهای شما در طول روز است. انجام دادن همان کار در روز، شما را بسیار کمک خواهد کرد. پس کاری که باید در اسرع وقت انجام دهید را جایی یادداشت کنید و روی همان تمرکز کنید.

2. چیزی که برای شما واضح هست شاید برای دیگران خاص و جداب باشد:

برای مثال شاید برای شما کاملا واضح باشد که:” برای داشتن برنامه‌ریزی خوب و مناسب، بهتر است کارهایتان را الویت بندی کنید.” اما هستند کسانی که واقعا منتظر چنین حرفی بودند تا واقعا متوجه شوند چه تغییر بزرگی در زندگی‌شان رقم خواهد زد! پس از زدن حرفی که برایتان کاملا عادی و واضح است نترسید و آن را راحت بیان کنید.

3. فعالیت‌های خسته کننده‌ی سازنده:

منظورمن از این حرف چیست؟ شاید عادت‌های خوبی که داریم کمی تبدیل به کارهای عادی و خسته‌کننده‌ای شده‌اند. مثلا خوابیدن 8 ساعت در شب، ورزش مداوم، خوردن غدای سالم، مدیتشن، کتاب خواندن. این کارها مشخص هستند که سازنده و ضروری هستند. اماا ما آنها را نادیده می‌گیریم؛ البته کمی حق داریم چون برای ما”خسته کننده” هستند. باید این را یادبگیریم که از همین عادت‌های کوچک و ناچیز به زندگی‌ای با کیفیتی بهتر دست پیدا کنیم.

4. به خود اجازه استراحت در یک روز کامل را بدهیم:

شاید برای کسی که “معتاد به کار” است این کار بسیار دشواری باشد. اما گاهی باید به خودمان اجازه دهیم تا خستگی چند هفته گذشته را با یک مسافر کوتاه از بدن درکنیم. فکر نکنید که این کار وقت تلف کردن است؛ بلکه باعث شارژ شدن انرژی احساسی شما خواهد شد و فعالیت‌های بعدی‌تان را بهبود خواهد داد.

5. چند ساعتی را به تنظیم و نوشتن کارها بپردازیم:

یکی از دلایلی که گاهی به‌خاطر کارهای زیاد آشفته می‌شویم، این است که تمام کارهایی که در ذهن داریم را “همیشه” به خاطر داریم. ذهن ما فرقانی نیست که همیشه از اطلاعات پراست. باید خالی شود و زمانی که به آن نیاز دارد به آن یادآوری شود. پس به‌جای آن که دائما نگران باشید که فلان کار را انجام نداده‌اید، آن را یادداشت کنید و جلوی چشمتان بگذارید.‌

منبع

بیشتر بخوانید:

سه مدل تفکر که به آنها نیاز پیدا خواهید کرد.

زهرا سادات هاشمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *