پنل کاربری

۴ دلیلی که چرا باید زبان چینی را بیاموزیم؟

5,0 rating based on 1,234 ratings
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(1)

4 دلیلی که چرا باید زبان چینی را بیاموزیم؟

همانطور که می‌دانید چین اقتصاد و بازرگانی گسترده‌ای دارد، از طرفی دیگر فرصت‌های شغلی زیادی را نیز به‌وجود آورده است. در این مقاله 4 دلیل مهمی که باید زبان چینی را یادبگیرید را آورده ام. امیدوارم از این مقاله بهره ببرید.

1) اولین زبانی است که بیشترین سخنوران را در دنیا دارد:

همانطور که می‌دانید چنین زبان چینی داریم که مهم‌ترین آن ماندرین است. این زبان بیشترین سخنوران را در بین زبان‌های چینی دارد و بیشتر مردم برای کسب‌و کار خود، این زبان را یادمی‌گیرند.

2) اقتصاد چین درحال گسترش است:

چین از جمله کشورهایی است که با گذشت زمان گسترش پیدا کرده و دارای یکی از بزرگترین اقتصادهای دنیاست. پس فرصت خوبی است که چینی را یادبگیرید تا بعد از مدتی مشغول به کار دلخواه خود شوید. کارشناسان اقتصاد دنیا بر این باورند که کشور چین در چند سال آینده قطب اول اقتصادی دنیا خواهد شد و این امر نشان می دهد که یادگیری زبان این کشور در ایجاد اشتغال، سرمایه گذاری ها و تجارت می تواند کمک بسیار زیادی به پیشرفت و رشد کسب و کار اشخاص بکند.

3) مترجم زبان شوید:

ممکن است در ابتدا با خودتان فکر کنید که این کار زمان زیادی میگیرد یا نمیشود؛ اما باید بگویم ارزشش را دارد. در واقعه اگر به زبان چینی علاقه داشته باشید، باعث میشود سرعت یادگیری شما صد برابر شود. زمانی که زبانی را یادبگیرید که دوست دارید، سریع‌تر آن را فرا میگیرید. جدای این موضوع، مترجمی زبان چینی حقوق بالایی نیز دارد. پس از این که آن را یادبگیرید به کارتان نیاید، وحشت نکنید!

4) رزومه خود را تقویت کنید:

 تعداد افرادی که به زبان چینی مسلط هستند در اکثر شرکت ها حتی در آنهایی که روابط تجاری زیادی با این کشور انجام می دهند افراد کمی هستند. با توجه به نیازی که در تجارت به زبان چینی وجود دارد، آموختن این زبان رزومه شما را به طرز چشمگیری تقویت می‌کند. موسسات و بانک ها و بسیاری از شرکت ها و تورهای گردشگری به دنبال استخدام افرادی هستند که به این زبان تسلط دارند.
اگر چینی بدانید برای شرکتی که قصد کار در آنجا را دارید به عنوان یک شخص با ارزش در نظر گرفته خواهید شد. زیرا این زبانی نیست که هر کسی آن را بلد باشد. فارغ التحصیلان که به زبان چینی تسلط دارند برای موقعیت های شغلی مثل، مهندسی ، علوم ، حقوق ، فلسفه ، علوم سیاسی ، فناوری ، امور مالی ، گردشگری ، ترجمه ، تدریس و موارد دیگر بسیار مناسب هستند.

 

 

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.