پنل کاربری

۳ عنصر ضروری برای پیشرفت مالی

5,0 rating based on 1,234 ratings
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(2)

۳ عنصر ضروری برای پیشرفت مالی

کافی نیست که در جای مناسب و در زمان مناسب باشید. شما باید فرد مناسب در جای مناسب و در زمان مناسب باشید. تی. هارو اکر
مقوله‌هایی مانند دانش کسب و کار، مدیریت پول و استراتژی‌های سرمایه‌گذاری را قوانین پولی بیرونی می‌نامیم. یعنی مواردی که برای پیشرفت مالی باید در خارج از شخصیت و درون خود، آنها را اکتساب کنیم. اما مورد مهم‌تری هم وجود دارد که جواب این سوال است؟ چرا بسیاری از کسب و کارها با وجود کسب دانش‌ها و مهارتهای لازم، به نتیجه دلخواه نمی‌رسد؟ جواب آن در یادگیری قوانین پولی درونی است.
در یک مثال ملموس می‌توانیم به یک معمار ساختمان اشاره کنیم. یک معمار در کنار علم معماری شاید کافی به نظر برسد. ولی وجود یک معمار درجه یک که استادانه از علم و ابزار معماری بهره می‌گیرد، بسیار مهم‌تر است. حال چند سوال باید از خود بپرسیم: من چه کسی هستم؟ چگونه فکر می‌کنم؟ باورهای من چیست؟ عادتها و ویژگی‌های من چیست؟ واقعا در مورد خودم چه حسی دارم؟ چقدر اعتماد به نفس دارم؟ چقدر خوب با دیگران ارتباط برقرار می‌کنم؟ چقدر به دیگران اعتماد دارم؟
موضوع مهم این است که شخصیت، طرز فکر و باورهای ما بخش مهمی از سطح موفقیت ما را تعیین می‌کند. استوارت وایلد می‌گوید: کلید موفقیت این است که انرژی‌تان را بالا ببرید، وقتی این طور شد، مردم به صورت طبیعی جذبتان خواهند شد و وقتی این تمایل را نشان دادند، دیگر همه چیز مهیاست.
نتیجه اینکه: درآمدتان همان قدر رشد می‌کند که خودتان!
پس برای رسیدن به اهداف مالی، ناگزیر از ارتقاء سطح دانش و مهارت خود هستیم. برای شروع کافیست به این ضرورت پی ببرید که «من نیاز به تغییر دارم». هنگامی به این ضرورت پی‌ بردید، قدم به قدم و با سرعت به سمت هدف خود خواهید رفت.

کلیک کنید و مطالب این صفحه را هم بخوانید!

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.