پنل کاربری

۳ راهکار برای تقویت زبان

5,0 rating based on 1,234 ratings
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(3)

۳ راهکار برای تقویت زبان

شاید بیشتر اوقات می‌خواستید به تقویت زبان مورد علاقه خود بپردازید، اما احتمالا چون نمی‌دانستید از کجا شروع کنید و در چه سطح از زبان قرار دارید، آن را به تعویق انداخته‌اید. در این مقاله راهکارهای ساده با بازدهی سریع را به شما معرفی می‌کنم.

۱)فیلم های مورد علاقه تان را دوباره نگاه کنید:

این راهکار ممکن است بعد از مدتی شما را خسته کند اما بسیار کارساز است. در این روش شما یک بار فیلم را بدون زیرنویس و زبان اصلی مشاهده می‌کنید.بار دوم با زیرنویس انگلیسی و در آخر آن را با زیرنویس فارسی نگاه کنید. پیشنهاد من به شما دوستان که برای من خیلی موثر بوده، این هست که زمانی که با زیرنویس انگلیسی فیلم‌تان را نگاه می‌کنید، کلمات و عباراتی که بلد نیستید را بنویسید و بهترین چیز این است که یک دفتر را به این کار اختصاص دهید. هر از گاهی، زمانی که در اتوبوس نشسته‌اید و در وقت‌های مرده‌ی خود آن هارا مرور کنید. به شما قول می‌دهم اگر این تکنیک را مداوم انجام دهید تاثیرش را در کمترین زمان ببینید!

۲)پادکست و آهنگ گوش دهید:

اگر سطح زبانتان پایین است، پادکست‌های ساده را گوش کنید. پادکست یا رادیوی اینترنتی، گفت و گو بین دو نفر است و گوش دادن و تکرار مکالمه‌ی آنها در زمان و بازده‌های کوتاه تاثیر زیادی روی زبان شما خواهد گذاشت. با یک جستجوی ساده می‌توانید منابعی از پادکست‌ها را پیدا کنید. چند نمونه از پادکست های خوب را به شما معرفی می‌کنم:

Voice of America

Podcasts in English

English class101 by Innovative Language

Culips ESL Podcast

Happy English Podcast

Bettre at English

The English phrasal verb podcast

Splendid Speaking

درباره‌ی گوش دادن به آهنگ می‌توانید آهنگ را همراه با متنش بخوانید و با یادگیری کلمات مختلف و جدید از یادگیری لذت ببرید.

۳)کتاب بخوانید:

سطح خودتان را بشناسید و کتاب‌های متناسب با همان سطح را بخوانید.

ترجیحا با رمان‌ها شروع کنید و می‌توانید درباره موضوعات مورد علاقه خودتان مثل: هنر، زمین شناسی، گردشگری و… انگلیسی مطالعه کنید. این کار نه نتها لذت بخش است، بلکه به طور شگفت انگیزی باعث بهبود زبان‌تان می‌شود.

کلیک کنید و مطالب این صفحه را هم بخوانید!

چرا باید همیشه در حال یادگیری باشیم؟

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.