پنل کاربری

۴ سؤال کلیدی برای رابطه مفید

5,0 rating based on 1,234 ratings
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(3)

۱. چه کسانی را می‌شناسید؟

در طول زندگی خود با چند نفر آشنا شده‌اید؟ آیا تا به حال به این فکر کرده‌ بودید؟ خیلی واضح است که اقوام خود را می‌شناسیم. دوستان خود را می‌شناسیم.  افرادی که به آنها واژه «آشنا» اطلاق می‌شود، چطور؟

از دوستان دوران کودکی، مدرسه، تا در هر سنی که هستید و در مقاطع مختلف زندگی با افرادی آشنا شده‌اید و مقطعی را با هم گذرانده‌اید و بعد وارد فضاهای جدیدتری شده‌اید و رفته رفته بدون اینکه متوجه شوید، دیگر سالها یکدیگر را ندیده‌اید.

نکته مهم این است که رابطه شما به هر دلیلی با آنها قطع شده است، ولی این رابطه از بین نرفته است.

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که دوست دارید با چه کسی آشنا شوید، دوست دارید با چه کسی دوست شوید، دوست دارید با چه کسی فامیل شوید؟!

و سؤال اساسی اینکه هاله سمپاتیک یا افرادی که در اطرافتان بیشترین ارتباط را با آنها دارید، بررسی کنید. شما چه منفعتی از ارتباط با آنها می‌برید؟ آیا به ناچار با آنها در ارتباطید یا وقتی در کنارشان هستید فقط به شما خیلی خوش می‌گذرد. بله! خوش گذشتن هم یک منفعت است. ولی بیشتر ارتباطاتتان به شما برای رسیدن به منافع بلندمدت کمک می‌کند یا منافع لحظه‌ای؟

۲. سطح کیفی رابطه‌های شما چگونه است؟

در جمع افرادی که با آنها در ارتباط هستید، صرفاً یک عضو هستید یا نقش رهبری دارید؟ جایگاه شما در روابطتان، همان کیفیت رابطه است که سرنوشت شما را تعیین می‌کند.

گاهی ممکن است در جمعی حضور دارید که هر یک از آن جمع نقش مکمل را برای دیگران دارند و شما هم یکی از قطعات آن پازل هستید.

ممکن است شما برای بقیه مفیدتر یا بقیه برای شما مفیدترند. همیشه به جایگاه و فایده رابطه خود فکر کنید.

۳. چگونه باید رابطه ایجاد کنیم؟

اگر با افراد دارای نفوذ ارتباط داریم، می‌توانیم از آنها برای ایجاد رابطه جدید اقدام کنیم. ولی  ممکن است همان افراد با نفوذ، نخواهند یا نتوانند به ما کمک کنند یا حتی ممکن است اصلا ارتباطی با افراد با نفوذ نداشته باشیم.

پس باید خودمان آستین‌ها را بالا بزنیم. در هر جمع جدیدی به فکر ارتباط با افراد مختلف باشیم. شروع یک رابطه معمولا با یک گفتگو شکل می‌گیرد. شروع این گفتگو ترفندهای زیادی دارد. پیشنهاد ما به شما این است که گفتگوی‌تان را با مطالبی شروع کنید که برای طرف مقابل دغدغه‌ است!

۴. چه کسانی شما را می‌شناسند؟

مهم‌ترین و دشوارترین قسمت فرایند ایجاد رابطه همین بخش است. اگر منفعت و سود دیگران در آشنایی با شما باشد، خود آنها تلاش می‌کنند که خود را به شما نزدیک کنند.

جفری گیتومر می‌گوید:

مهم کسی نیست که می‌شناسی، مهم کسی است که تو را می‌شناسد!

در این مقاله کوتاه ما سعی کردیم تنها جرقه‌ای در ذهن شما ایجاد کنیم. و اما ایجاد یک رابطه دلخواه و بدون اتلاف وقت، راهکارها و ترفندهایی دارد که در دوره پیشرفته مدرسان هدف با روش تغییر باور شما، به وقوع می‌پیوندد.

کلیک کنید و مطالب این صفحه را هم بخوانید!

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.