منوی دسته بندی

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه‌ترین زمان

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه‌ترین زمان
زمان مطالعه: 2 دقیقه

می‌دانید که زبان انگلیسی امروزه بسیار کاربرد دارد؛ به قدری که اگر این زبان را آموخته باشید می‌توانید به راحتی به منابع رایگان آموزشی دسترسی پیدا کنید.در اینجا چند روش برای یادگیری انگلیسی را می‌گوییم:

یادگیری زبان انگلیسی با کتاب داستان:

اگر علاقه‌مند به خواندن کتاب باشید، یادگیری انگلیسی برایتان مثل آب خوردن خواهد بود. با توجه به سطح زبانتان کتابی با موضوع دلخواهتان را انتخاب کنید. اگر خواندن کتاب برایتان مشکل است، می‌توانید کتاب‌های صوتی گوش کنید.

برنامه “دهکده زبان” دارای کتاب‌ها با موضوعات مختلف است. این برنامه را می‌توانید از بازار تهیه کنید. یک سری از کتاب‌ها ترجمه دارند و برای زبان‌آموزان مبتدی مناسب‌اند.

اگر خواستید کتاب‌های رمان را به انگلیسی مطالعه کنید، برنامه anybooks  بسیارعالی ‌است. از سایت جنگل هم می‌توانید کتاب‌های زبان اصلی و آموزشی را با قیمت مناسب تهیه کنید.

یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن:

شاید بهترین روش برای یادگیری زبان برای کودکان، انیمیشن باشد. البته نه فقط کودکان بلکه خود شما هم می‌توانید از دیدن انیمیشن برای یادگیری زبان کمک بگیرید. انیمیشن دلخواه خودتان را انتخاب کنید. بار اول سعی کنید بدون زیرنویس نگاه کنید که فقط به گفتارشان توجه کنید. اگر سطح زبانتان مبتدی است، میتوانید با زیرنویس فارسی ببینید. بعد با زیرنویس انگلیسی نگاه کنید. اگر دوست داشتید میتوانید کلمات یا قسمت‌هایی که بلد نبوده‌اید را بنویسید. تا جایی که می‌توانید همان فیلم را ببینید. هرچه بیشتر بهتر!

یادگیری زبان انگلیسی با فیلم:

می‌توانید درست از همین روشی که یادگیری با انیمیشن گفته‌ام استفاده کنید.

نکته: اگر در سطح متوسط زبان قرار دارید، سعی کنید با زیرنویس انگلیسی آن را ببینید؛ و اگر کلیت داستان فیلم را متوجه می‌شوید، کافی ‌است. لازم نیست تمام داستان را بفهمید. اگر جایی متوجه سیر داستان نشدید، برای چند لحظه زیرنویس فارسی را اضافه کنید که معنای آن دستتان بیاید، بعد دوباره زیرنویس انگلیسی را فعال کنید.

یادگیری زبان انگلیسی از طریق شنیدن:

به کمک پادکست می‌توانید سطح زبانتان را ارتقا دهید؛ البته به شرطی که فقط گوش کنید! یعنی زمان گوش دادن کاری دیگری نکنید.

این‌طوری می‌توانید عمیق‌تر و با فهم بیشتری روی زبان توجه داشته باشید. علاوه به راین، لغات و دستور زبان بیشتر در ذهنتان خواهد ماند.

از کجا پادکست گوش کنیم؟ سایت castbox.fm پر از پادکست است به زبان‌های مختلف؛ کافی‌است عبارت مورد نظرتان را جستجو کنید. مثلا learning English  را اگر سرچ کنید، نتایج زیادی برایتان می‌آورد.

از پادکست های خوب زبان:

All Ears English podcast

English in a minute

English @ the Movies

BBC learning English

یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ:

آهنگ‌هایی که دوست‌شان دارید را انتخاب کنید. آهنگ‌هایی که چندین و چند بار به آنها گوش داده‌اید. متن‌شان را در دفتری بنویسید و کلماتی که نمی‌دانید را هایلایت و معنی‌شان را بنویسید.

حالا سعی کنید با آهنگ به خونید؛ از روی متن. و هرازگاهی آنها را مرور کنید.

در آخر پیشنهاد من به شما این است که روشی که خودتان با آن راحت‌تر هستید را پیدا کنید. برای من دیدن سریال و فیلم خیلی لذت‌بخش است. پس با دیدن سریال‌ها با زیرنویس انگلیسی زبان را می‌آموزم.

مهم‌ترین مسئله برای یادگیری زبان، داشتن اشتیاق و لذت از پروسه‌ی یادگیری هست. پس راهی را پیدا کنید که به کمک آن، راحت‌تر و باعلاقه‌ی بیشتر آن را دنبال کنید.

همچنین میتوانید این مقاله را درباره زبان‌آموزی بخوانید

4 روش موثر یادگیری زبان

زهرا سادات هاشمی

یک نظر

  • مهدی مقدس گفت:

    سلام تماشای فیلم با زبان انگلیسی را به امزش زبان انگلیسی قلمدادکردن برپایه چه تصوری بیان میفرمایید قابل تامل است
    عرض شود تماشای فیلم چنانچه به همان صورت که مد نظتان باشد و تصور میکنید صورت بگیرد خروجی ان در بهترین صورت ان میتواند یک درکی از گویش است ان برنامه اموزشی یا عنوان اموزشی مفید خواهدبود که سرانجام کاربر یا فراگیر را به صحبت کردن انگلیسی بصورت بیان یک جمله ای که قواعد ان رعایت شده باشد هرراه کاری که باعو شود سخص موثلا بخواهد بگوید امروز هوا گرم است به انگلیسی بگوید میتوان گفت ان برنامه میتواند وقابلیت دارد که بوسیله ان انگلیسی خواندن و حرف زدن را یاد گرفت

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *