پنل کاربری

چگونه مهم ترین کارها را سریع‌تر انجام دهیم؟

5,0 rating based on 1,234 ratings
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(3)

 

برای سریع‌تر انجام دادن کارها باید چه‌کار کنیم؟ الویت بندی برای انجام دادن و مدیریت زمان، اساسی‌تریین بخش رسیدگی به امور است. مدیریت و انجام سریع کارها بخشی از چالش امروزه‌ی ماست. چه روشی را باید پیش گرفت؟

1)ساعت مشخصی برای انجام وظایف‌مان در نظر نگرفته‌ایم:

منظور از ساعت مشخص درنظر گرفتن زمانی است که برای کار اختصاص می‌دهیم. مثلا می‌توانیم با خود بگوییم: من 25 دقیقه درس خواهم خواند و بعد از آن 5 دقیقه استراحت خواهم کرد. درواقع به این زمان‌بندی روش گوجه فرنگی یا تومیتو می‌گویند. شما با تمرکز کامل کارها را در چندین 25 دقیقه به اتمام خواهید رساند. در انتها هم احساس خوبی خواهید داشت هم به روند کارتان ادامه خواهید داد.

البته روش دیگری هم هست که بسیار مفید است. 90 دقیقه فقط با تمرکز بالا کارها را انجام دهید و سپس استراحت کنید. اگر بتوانید به صورت متمرکز کاری را در 90 دقیقه پیش به برید، با 8 ساعت کار بی‌وقفه و بدون داشتن تمرکز، برابر است.

2)داشتن تمرکز بالا:

در مطلب قبل اشاره کردیم که این موضوع تا چه اندازه مهم است. داشتن تمرکز. حال برای داشتن ذهنی آرام و آماده برای کار چه کنیم؟ ساده است. مواردی که حواس‌تان را موقع کارها پرت می‌کنند، حذف کنید. مثل گوشی. اگر با تلفن‌تان کار واجب داشتید چه ؟ میتوانید برنامه فارست (forest) را نصب کنید یا از ابزار فوکس مود (focus mode)که قابلیت جدید گوشی‌های سامسونگ است استفاده کنید. در این شرایط وقت‌تان به چک کردن شبکه‌های اجتماعی‌تان سپری نمی‌شود.

3)برای آن کار برنامه ریزی کنید:

می‌خواهد کار بزرگ یا کوچک باشد، باید درهرصورت برنامه‌ای که میخواهید اجرا کنید را بنویسید. می‌توانید آن را به صورت جزئی یا به صورت کلی ثبت کنید اما بازهم بستگی به خود شما دارد. باید ببینید و کشف کنید با چه مدلی راحت‌تر هستید. برنامه‌ریزی مهم‌ترین بخش شروع کار است.

4)فقط انجامش دهید !:

گاهی برای انجام کاری حتی کارهای کوچک زیاد فکر می‌کنیم. به مشکلات احتمالی‌ای فکر می‌کنیم که هرگز رخ نمی‌دهند. پس تمرکز خود را از “شایدهای منفی” بردارید و روی خودتان و کاری که می‌خواهید انجام دهید متمرکز شوید.

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

‫2 نظر

  • سمانه گفت:

    بسیار عالی بود .ممنونم❤

  • دیدگاهتان را بنویسید

    You have to agree to the comment policy.