منوی دسته بندی

چگونه تختصص‌مان را پیدا کنیم؟ پیدا کردن کار مورد علاقه

چگونه-تختصص‌مان-را-پیدا-کنیم؟-راه‌های-اصلی-پیدا-کردن-علاقه-خود
زمان مطالعه: 2 دقیقه

چگونه تختصص‌مان را پیدا کنیم؟ پیدا کردن کار مورد علاقه

حتما با خودتان کلنجار می‌روید که: من این کار را دوست ندارم یا دوست دارم کار الانم را رها کنم و به دنبال کار مورد علاقه خود بروم. اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید و چه چیزهایی را امتحان کنید. در این مقاله به این مطلب پرداخته شده است.

خودتان را کامل بشناسید و کار مورد علاقه را انجام دهید:

این که عاشق چه چیزی هستید و از چه چیز بیزار هستید نیز برای شروع قدم خوبی هست. اگر نمیدانید چه چیزی را دوست دارید، با ازمایش آن را پیش ببرید! یعنی برای مدتی آن کار را انجام دهید و اگر دیدید که جذاب‌تان کرد، آن را ادامه دهید و در آن برای خود هدف تعیین کنید. اگر نتوانستید کار مورد علاقه‌تان را پیدا کنید، کار بعدی را امتحان کنید. اینقدر این مرحله را طی کنید تا به چیزی برسید که واقعا می‌خواهید.

اولین قطب‌نمای ما چیزی است که در آن به طور خاصی قوی هستیم. باید پیدایش کنیم.

کار مورد علاقه خود را با آزمون و خطا پیدا کنید. بین کارهایی که تابحال انجام شان نداده‌اید، لیستی تهیه کنید و سعی کنید مدتی آن‌ها را انجام دهید. سعی کنید خود را در آن غرق کنید؛ اگر ندانید دنبال چه چیزی هستید، هیچ وقت پیدایش نخواهید کرد. پس به جست‌وجو ادامه دهید.راهنمای خودتان باشید و از کسانی که شما را به خوبی می‌شناسند هم راهنمایی بگیرید. در این راه متمرکز بمانید و از مسیر اصلی‌‌تان خارج نشوید.

دو دلیل وجود دارد که کاری که همیشه دوست داریم انجام بدهیم را انجام نمی‌دهیم:

به خودمان می‌گوییم نمی‌توانیم، اطرافیان‌مان به ما می‌گویند که نمی‌توانیم. با این وجود، نه به خود فاز منفی دهید و نه از دیگران “نمیتوانم” را دریافت کنید. صبح‌تان را با جملات تاکیدی مثبت آغاز کنید و ویدئو‌های انگیزشی را نیز فراموش نکنید. راه دیگر، بودن در جمعی است که الهام بخش شماست! جمع یا گروهی که افراد از هم انرژی می‌گیرند و یک هدف خاص را طی می‌کنند. پس در هر حرفه‌ای هستید، آن جمع پر شور را پیدا کنید.

 

شما میانگین  5 نفری هستید که بیشترین زمان را با آنها می‌گذرانید. آیا آن 5 نفر ، اهدافی که شما دنبال می‌کنید را دنبال می‌کنند؟ شما باید این افراد را مشخص کنید!  

نیازی به تغییر اهدافتان نیست؛ باید اطراف‌تان را تغییر دهید.

منبع: سخنرانی تد

بیشتر بخوانید: چگونه کمالگرا نباشیم؟

زهرا سادات هاشمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.