پنل کاربری

چگونه به برنامه ریزی خود پایبند باشیم؟

5,0 rating based on 1,234 ratings
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(2)

چگونه به برنامه ریزی خود پایبند باشیم؟

خیلی اوقات پیش آمده برای برنامه ریزی کردن ذوق زیادی داریم؛ اما زمانی که شروع می کنیم که چه کاری را اول انجام دهیم، گیج می‌شویم یا به‌ آن پایبند نخواهیم بود. به این که باید کار های خود را تقسیم کنیم و به آنها نظم ببخشیم. برای مدیریت برنامه ریزی و پایبند بودن به آن، چند راه را به شما معرفی می‌کنیم.

۱) یک لیست تهیه کنید:

می‌توانید با نوشتن یک لیست شروع کنید. همانطور که می‌دانید، باید از کارهایی شروع کنید که در الویت بالا قرار گرفته اند؛ یعنی انجام ندادن آنها به آینده تان صدمه می‌زند. برای این کار، از کار های‌آینده گرفته تا کارهای نیمه‌ تمام گذشته، همه و همه را جمع آوری کنید.

۲) قورباغه خود را اول قورت دهید:

از کارهای سخت و بزرگ‌‌تر خود شروع کنید؛ در آغاز روز به برنامه کاری خود نگاهی بیندازید و شروع کنید به انجام دادن! برخی افراد منتظر یک فرصت یا افتادن یک اتفاق خاص در زندگی خود هستند. شما شروع کنید! اتفاق بزرگ نیز به استقبال‌تان خواهد آمد. زمانی که کار بزرگ خود را به اتمام می‌رسانید، حس می‌کنید آزاد شده‌اید و حالا می‌توانید به راحتی به سراغ کار مورد علاقه خود یا تفریح خودتان بروید

۳) کارها را کوچک کنید:

مثلا برای انجام پروژه‌ای، باید چندین تحقیق انجام دهید و عکس‌هایی را پیدا کنید. اگر این کارها را به چند بخش تقسیم کنید و آنها را در بازه‌های زمانی کوتاه طبقه بندی کنید، پروژه ‌عظیم شما به کارهای سازماندهی شده‌ی کوچک تبدیل می‌شود.

۴) کارهای‌تان را جلوی چشم بگذارید:

می‌توانید از یک دفتر برنامه ریزی استفاده کنید که در بازار انواع پلنر‌ها و بولت‌ژونال‌ها یافت می‌شود. (در مقاله های آینده به تفاوت این دو می‌پردازیم) و می‌توانید با کاغذ‌های چسبی آنها را روبه روی خود، جایی که زیاد به آن دید دارید نصب کنید. فراموش نکنید که همه‌ی ما نیاز به استراحت داریم و نباید به خودمان فشار بیاوریم، پس زمانی که از کار خسته شدید کار را رها کنید و بعد از ۱۵ دقیقه دوباره به کار خود ادامه دهید. سعی کنید تمام برنامه ریزی آن روزتان را انجام دهید و آن را به روز بعد، موکول نکنید. در مقاله دیگری به ۵ قدم برای رسیدن به اهدافتان به  موضوعات جالبی پرداختیم.

موفق باشید 🙂

کلیک کنید و مطالب این صفحه را هم بخوانید!

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.