داشبورد کاربری - ثبت نام

چگونه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم؟

چگونه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم؟

۰
(۰)

[vc_row][vc_column][us_image image=”7316″ size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

چگونه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم؟

درباره راه کارهای بالابردن اعتماد به نفس صحبت خواهیم کرد و اینکه تعریف از داشتن اعتماد به نفس چیست. آیا اعتماد به نفس رشته در ترس‌های ما دارد ؟ آیا اعتماد به نفس کم ما، به ترس از قضاوت شدن ما وابسته است؟

اعتماد به نفس چیست؟

اعتماد به نفس انتخابی دگرگون کننده و انقلابی است؛ از این نظر که اگرهمه‌ی ما به خودمان باور داشته باشیم که می‌توانیم دنیا را به‌جایی بهتر تبدیل کنیم، همین کار‌را نیز انجام خواهیم داد؛ کافی است به‌خودمان اطمینان کافی داشته باشیم. اما این اطمینان از کجا می‌آید؟

چگونه اعتماد به نفس داشته باشیم؟

زمانی که شما روی اتفاقی در گذشته که باعث شده به خودتان آفرین بگویید، فکر میکنید واین موضوع را هزاران بار با خودتان می‌گویید، خودتان را دوست خواهید داشت. این اعتماد محکم خواهد ماند.

اعتماد به نفس برای موجودیت نیاز به اجازه دارد.و اجتماع امن ترین مکان برای امتحان است. از این که برای تمرین و ارتقای اعتماد به نفس تان تلاش کنید، نترسید! کمی اجتماعی باشید و سعی کنید با اعتماد به نفس بالا رفتار کنید و با صراحت و محکم سخن بگویید.

سه چیز برای افزایش اعتماد به نفس :

کنجکاوی:

کنجکاوی باعث می‌شود که مردم مسئول یادگیری خود باشند. بخواهند یاد بگیرند و تجربه کنند. وقتی به این کار عادت کنید از امتحان کردن چیزی نمی‌ترسید. کنجکاوی باعث تایید اعتماد به نفس می‌شود.

اجازه:

اجازه، اعتماد به نفس را می‌سازد و به وجود می‌آورد. وقتی به خودتان اجازه می‌دهید شخص بزرگی باشید، یعنی شما لایق هرآنچه در زندگی خودتان وجود دارد هستید و آماده تغییراید.

اگر کار مورد علاقه خودرا رها نکنیم، اگر خودمان را درگیرآن کنیم، به مرور نتایج بزرگی از آن کار به‌دست می‌آوریم. این کار به ما اعتماد به نفس فوق‌العاده‌ای می‌دهد؛ به طوری که هیچ وقت نمی‌خواهید از انجام دادن آن کار دست بکشید.

کمبود اعتماد به نفس ریشه در چه چیزی دارد؟

ترس از قضاوت شدن:

کاری نمی‌کنید چون می‌ترسید مورد قضاوت بقیه قرار بگیرید.

حرف بقیه برایتان مهم نباشد، در اصل سعی نکنید همه را از خودتان راضی نگه دارید. راحت باشید و راحت رفتار کنید و در آخر از خودتان بپرسید : آخرش که چی؟ چه اتفاقی قرار است بیافتد؟ در آخر میبینید که هیچ چیز خاصی نیست و جای نگرانی‌ای وجود ندارد.

آلبرت بندورا به اعتماد به نفس میگوید: “خود‌بسندگی “حسی که با آن می‌توان کل دنیا را تغییر داد.

افراد می‌توانند با موفقیت‌های کوچک خود، ترس‌شان را به آگاهی و شناخت تبدیل کنند و خودشون را متعجب کنند! آنها خودشان را به چشم یک انسان خلاق می‌بینند. نگذارید کسی دنیارا به دو دسته‌ی خلاق و غیرخلاق تقسیم کند، در این دنیا همه خلاق آفریده شده اند.‌ در اخر که این تمرین باید در وجود شما ریشه کند و شما را رشد دهد. پس تلاش کنید آن را توسعه دهید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

مدرسان هدف وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک پیشنهاد ویژه!

خرید دوره آموزشی با ۵۰ درصد تخفیف