پنل کاربری

چطور ۳ ماهه در یک زبان حرفه‌­ای شویم؟

5,0 rating based on 1,234 ratings
زمان مطالعه: 3 دقیقه
5
(3)

چطور ۳ ماهه در یک زبان حرفه‌­ای شویم؟

معمولا زبان آموزی وقت زیادی از ما می­گیرد و همین فکر باعث می­شود به سمت یادگیری زبان نرویم. در اینجا به شما راهکارهایی خواهم گفت که برای یادگیری زبان فوق­‌العاده است و می­توانید در زمان کم، پیشرفت چشمگیری داشته باشید.

۱) یک دوست اصیل به همان زبانی که یاد میگیرید، پیدا کنید:

شاید با خودتان بگوید “من که اعتماد به نفسش را ندارم” یا “از کجا چنین آدمی پیدا کنم” خب درباره اعتماد به نفس باید بگویم شخص خارجی قرار نیست شما را بخورد! پس بابت هر اشتباهی که می­کنید احساس بدی نداشته باشید و به یاد داشته باشید که شما در حال یادگیری هستید. اشکالی ندارد اگه کلمه‌­ای را اشتباه تلفظ می­کنید. اشکالی ندارد اگر لکنت دارید و برای جمله سازی باید فکر کنید. کلید بزرگ موفقیت شما در یادگیری زبان این است که باور داشته باشید روزی در آن زبان استاد خواهید شد. یا حتی به جایی خواهید رسید که می­توانید نیازهایتان را باوجودش رفع کنید. نگران نباشید و فقط امتحانش کنید! سؤالی که پیش می­ آید این است که از کجا دوست خارجی پیدا کنیم؟ بگذارید راهی که خودم طی کردم را برایتان بگویم:

مدت‌­ها بود برای یادگیری انگلیسی دنبال شخصی بودم که با من صحبت کند و بتوانم قدرت speaking (صحبت کردن) ام را تقویت کنم. من برنامه کاکائو تاک (kakao Talk) را برای این کار نصب کردم. کاکائو تاک برنامه چت خارجی هاست که البته بیشتر کره­ای ها از آن استفاده می­‌کنند.(چیزی شبیه به واتساپ خودمان) به طور رندوم، در گروه­‌هایی عضو شدم و یک پیام نوشتم و در تمام گروه­‌ها فرستادم. در پیامم گفته بودم من دنبال شخصی هستم که بتوانم با او انگلیسی ام را تقویت کنم.همین. و چنین نفر به من پیام دادند. از بین، با یک نفر شروع به صحبت کردم. او دختر پاکستانی­­‌ای بود که در اسکاتلند با خانواده‌­اش زندگی می­کرد. مسلمان بود و رشته بازرگانی می­‌خواند. و او معلمم شد! اول در اپ تاک باهم صحبت می­کردیم و بعد به صورت تماس صوتی در واتساپ باهم مکالمه می­کردیم. مکالمه‌­هایمان هر روز جذاب‌­تر و شیرین­‌تر می­شدند و در این بین من خیلی خوشحال بودم. باهم دو کتاب را انتخاب کردیم؛ یکی آموزشی و دیگری رمان. رمان،کتاب ملت عشق بود که کتاب مورد علاقه جفت‌مان بود و من بارها آن را به فارسی خوانده بودم.

 من از روی کتاب­‌ها می­خواندم و او غلط­‌هایم را می­گرفت. از من می­خواست معنی کلماتی که نمی­‌دانستم را برایش به انگلیسی توضیح دهم. هرروز یک ساعت الی یک­‌ونیم ساعت باهم حرف می­زدیم. مکالمه‌­مان نه تنها لذت­بخش بود بلکه مفید هم بود. باید اعتراف کنم خیلی خوش­‌شانس بودم که همچون آدمی پیدا کردم.

اما شاید شما جزو آدم­هایی باشید که از صحبت با خودتان لذت می­برید. برای شما هم راه حلی داریم!

۲) سریال، فیلم، سخنرانی و یا آهنگی را که دوست دارید بارها گوش دهید:

بارهای اول فقط به آن گوش دهید و بعد سعی کنید با متنش بخوانیدش. با چیزی که دوست دارید سریع تر از آنچه فکر کنید زبان­تان تقویت خواهد شد. هرچه بیشتر گوش دهید، گرامرها، کلمات و عبارات سریع­تر در ذهن­تان جای خواهد گرفت.

۳) از کتاب‌­های آموزشی استفاده نکنید!

منظورم از این حرف، مطلقا نیست اما اگه خودتان به تنهایی مشغول یادگیری هستید، حتما از راه‌­های جذاب­‌تری زبان بیاموزید. زیرا بعد از مدتی کتاب آموزشی خسته‌­تان می­کند و زده می‌شوید. پس می‌توانید از کتاب­ها همراه با دوستتان که باهم زبان می‌­آموزید استفاده کنید.

۴) متنوع عمل کنید!

اگر می­‌بینید بعد از مدتی حوصله گوش دادن به پادکست را ندارید، فیلم یا سخنرانی تماشا کنید. اگر حال کتاب خواندن ندارید، آهنگ گوش دهید. همیشه خودتان را مجبور نکنید یک کار را انجام دهید و هرزمان حس انجام کاری را داشتید، به سراغش بیایید.

امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد و به شما ایده برای خواندن زبان داده باشد 🙂

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.