پنل کاربری

۵ روش فوق العاده برای متمرکز بودن

5,0 rating based on 1,234 ratings
چطور متمرکز بمانیم؟
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(4)

چطور متمرکز بمانیم؟

متمرکز بودن به یکی از کمبودهای امروزی بدل شده است. زیرا با استفاده زیاد از گوشی تمرکز خود را از دست داده‌ایم. اما برای متمرکز بودن و با عشق به کار خود چسبیدن چه راه حلی وجود دارد؟ چطور می‌توانیم درگیر افکار بیهوده نشویم؟ 

1)یک روز را انتخاب کنید و گوشی را تعطیل کنید:

این روز می‌تواند یک روز تعطیل باشد و می‌توانید در آن روز به مطالعه بپردازید یا با خانواده‌تان وقت بگذرانید. هدف از انجام دادن این کار این است که بتوانیم یک روز با آرامش کامل را سپری کنیم. این کار به انگیزه داشتن شما نیز کمک می‌کند. برای تمرکز بیشتر روی کارتان نیز می‌توانید کتاب‌های تخصصی یا حتی رمان بخوانید. مطالعه کردن کمک زیادی به متمرکز بودن‌تان می‌کند.

2)کاری را که واقعا عاشقش هستید انجام دهید:

چون زمانی که مشغول به انجام کار دلخواهتان می‌شوید، از این که در واقع دارید “کاری” انجام میدهید غافل می‌شوید! در این صورت تقریبا استرسی دریافت نمی‌کنید؛ به طور مثال: من باید این پروژه را در اولین فرصت تمام کنم. و هنگامی که مشغول انجامش می‌شوید، خوشحال هستید و متوجه گذر زمان هم نمی‌شوید. اینطور کارها را به تعویق نمی‌اندازید . اما برای متمرکز بودن روی کارتان، انجام دادن کاری که دوست دارید، تنها کافی نیست! لیستی از کارهای بسیار ضروری جمع‌آوری کنید. آنها را با حوصله و تمرکز بالا انجام دهید. زیرا تمام کردن و به پایان رساندن پروژه‌های معلق، باعث می‌شود احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید و ناخودآگاه، استرس کمتری می‌گیرید. در نتیجه متمرکز تر خواهید بود و بازدهی بیشتری خواهید داشت. 

3)در یک روز کاری یا روزی که برای انجام کاری به تمرکز بیش ازحد نیاز دارید، به یک کافه بدون اینترنت بروید!

یا اینترنت‌تان را روشن نکنید. برای اینکه دنیای وسیع اینترنتی پر از موضوعات حواس پرت کننده است .پس فقط زمانی به شبکه وصل شوید که مطمئنید دنبال چه چیزی می‌گردید تا از کارتان غافل نشوید!

4)زمانی که از خواب بیدار می‌شوید، گوشی‌تان را چک نکنید:

این کار اشتباه ترین کاری است که می‌توانید در اول صبح‌تان انجام دهید! وقت باید به خودتان فرصت دهید و کارهای ضروری‌تان را در الویت قرار دهید. این کار اراده‌تان را تقویت می‌کند.

5)از تکنیک پومودورو استفاده کنید:

این تکنیک به این شکل است که شما 25 دقیقه ساعتتان را تنظیم می‌کنید، در آن زمان به کارتان مشغول می‌شوید و باید با تمرکز روی یک کار، کارتان را پیش ببرید. و به ازای هر 25 دقیقه کار 5 دقیقه استراحت می‌کنید. یا می‌توانید 50 دقیقه کار و 10 دقیقه استراحت کنید. این که کدام روش را انتخاب کنید کاملا به خودتان بستگی دارد.

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.