پنل کاربری

چطور زبان دلخواه مان را به راحتی یادبگیریم؟

5,0 rating based on 1,234 ratings
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(1)

چطور زبان دلخواه­‌مان را به راحتی یادبگیریم؟

خیلی از ما دنبال ساده‌­ترین راه برای یادگیری زبان هستیم؛ چیزی که در کم­ترین زمان ممکن ما را به هدف­‌مان برساند. اگر می­‌خواهید راحت زبان مورد­نظرتان را یادبگیرید، با ما همراه باشید.

1)برای خودتان هدف تعیین کنید:

اگر قرار نباشد هدفی را برای خودتان مشخص نکنید، پس چه انگیزه­‌ای برای زبان‌­آموزی خواهی داشت؟ تحقیقات نشان داده است کسانی که هدف­‌های درستی را انتخاب کرده‌­اند، به موفقیت­‌های بیشتری نیز دست پیدا کرده‌­اند. لازم نیست هدف‌تان زیاد بزرگ باشد، برای شروع هدف­‌های کوچکی برای خودتان تعریف کنید و سعی کنید در طی یک ماه به آن­ها دست پیدا کنید.

برای این که بیشترین دستیابی را داشته باشید، از این راهنمایی­‌ها استفاده کنید:

-روی نتایج مشخص و محسوس تمرکز کنید؛

جزئیات هدف‌­تان را مشخص کنید. روی چیزی که میخواید یادبگیرید تمرکز کنید تا زمانی که برای یادگیری برنامه­‌ریزی کرده­اید. بهترین مثال  برای تعیین حدف می‌­تواند این باشد: این هفته من 30 کلمه اسپانیایی که مربوط به خرید کردن است را یاد می­گیرم.

2)روی پروسه یادگیری‌­تان تمرکز کنید:

این که شما بارها و بارها به یک فایل صوتی گوش دهید، خیلی بیشتر یادمی­گیرید تا اینکه صدها فایل صوتی را گوش کنید. نمی­‌گویم موثر نیست اما بهترین روش این است که روی یک چیز تمرکز کنید. می­‌خواهد کتاب باشد، می­‌خواهد یک برنامه آموزشی باشد. با این کار شما بارها و بارها به یک گرامر، یک لغت، یک عبارت بیش­تر و بیش­تر توجه می­‌کنید تا این که در نهایت آن را یاد می­گیرید.

3)با خودتان حرف بزنید به هر زبانی که یاد می­‌گیرید:

لازم نیست در اول کار با کسی مکالمه انگلیسی کار کنید (هرچند اگر بکنید عالی می‌­شود!) سعی کنید با آن زبان حرف بزنید. حتی فکرکردن به چیزی که می­خواهید بگویید باعث می­‌شود گفتن آن عبارت در دفعات بعدی راحت‌­تر شود.

در کل سعی کنید با علاقه زبان بیاموزید. اشتیاق شما تعیین کننده سرعت یادگیری شماست. پس اگر زبانی را دوست دارید شروع به یادگیری آن کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.