پنل کاربری

چرا برنامه پولی‌تان مهم است؟

5,0 rating based on 1,234 ratings
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(2)
در مورد کسانی که از نظر مالی رشد سرسام‌آوری داشته‌اند، چیزی شنیده‌اید؟ دقت کرده‌اید چگونه بعضی‌ها پول زیادی در می‌آورند و بعد، از دستش می‌دهند یا فرصت‌های خیلی خوبی را به دست می‌آورند، ولی کارشان به افتضاح می‌کشد؟
علت چیست؟ در دنیای بیرون می‌گویند بدشانسی، رکود اقتصادی،  شریک نامرد یا چیزی شبیه به این. ولی در دنیای درون، قضیه چیز دیگری است. دلیلش این است که شما وقتی به پول هنگفتی می‌رسید که از نظر درونی برایش آمادگی ندارید، عمر شانس ثروت‌تان کوتاه است و از آن خیلی زود از دست می‌دهید.
اکثریت قریب به اتفاق مردم، ظرفیت درونی، برای به وجود آوردن و نگه‌داری مقدار زیادی پول و رو در رو شدن با چالش‌های فزاینده‌ای را ندارند که در پول و موفقیت بیشتر پنهان است.
در مورد کسانی که از نظر مالی رشد سرسام‌آوری داشته‌اند، چیزی شنیده‌اید؟
شاهد مثال این افراد، برندگان قرعه‌کشی هستند. تحقیقات نشان داده است که اغلب برندگان قرعه‌کشی، صرف‌نظر از مقدار پولی که برنده می‌شوند، عاقبت به همان وضعیت مالی قبلی بر می‌گردند که توان اداره آن را داشته‌اند.
از طرف دیگر درست خلاف همین موضوع برای ثروتمندهای خودساخته اتفاق می‌افتد. آنها وقتی پولشان را از دست می‌دهند، معمولا ظرف مدت کوتاهی دوباره آن را به دست می‌آورند. الان فوراً این موضوع به ذهن می‌آید که چون آنها کسب و کار را بلدند و این آگاهی و دانسته‌های قبلی است که آنها را دوباره بالا می‌کشد. در حالی که این ظاهر قضیه است که به ذهن ماهایی می‌رسد که وضعیت مالی راضی‌کننده‌ای نداریم. در واقع معیار سنجش اتفاقات مالی دیگران، همان باورهایی است که ما را در وضعیت مالی فعلی نگه داشته است. جف اولسون نویسنده کتاب برتری خفیف از آن دسته است. او دو بار ورشکستگی را تجربه کرد و در نهایت به وضعیت مالی مافوق دفعات قبل دست یافت.
چرا این اتفاق می‌افتد؟ چون با وجود اینکه ثروتمندان خودساخته پولشان را از دست می‌دهند، هیچ گاه مهم‌ترین عنصر موفقیت‌شان را از دست نمی‌دهند: ذهن ثروتمندشان را.
ترموستات مالی شما روی چه عدد و رقمی تنظیم شده است. شما اگر ده بار هم ثروتتان را از دست بدهید باز در نهایت می‌توانید به سقف وضعیت فعلی برسید. طبق آمار رسمی هشتاد درصد مردم، هیچ وقت از نظر مالی آن طور که دوست دارند، آزادی عمل ندارند و هشتاد درصد مردم هیچ وقت نمی‌توانند واقعا به لحاظ مالی خوشحال باشند.
درست حدس زدید. در این خصوص اسراری وجود دارد. ما این اسرار را از دهها منابع ارزشمند در جهان جمع‌آوری کردیم و با شکلی باور نکردنی و قابل فهم و اجرا برای هر ایرانی، بومی‌سازی کرده و در دوره پیشرفته مدرسان هدف به تفصیل آموزش دادیم. آینده‌ای که فکرش را هم نمی‌کردید به همین نزدیکی است. شروع کنید.

کلیک کنید و مطالب این صفحه را هم بخوانید!

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.