منوی دسته بندی

چرا باید زبان روسی یادبگیریم؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

چرا باید زبان روسی یادبگیریم؟

در این مقاله به اهمیت این زبان می­پردازیم و اینکه چرا یادگیری زبان روسی بسیار مهم است. در ادامه این مطلب باما همراه باشید.

1.روسی جزو زبان­‌های پر استفاده­‌ی دنیاست:

زبان روسی جزو هشتمین زبان‌­های پراستفاده‌ی دنیاست که افراد زیادی به آن زبان صحبت می­‌کنند. و با وجود این که عجیب است این زبان بیشترین سخنوران را در اروپا دارد. دانستن این قضیه اهمیت این زبان را دوچندان می­کند.

2.روسیه بزرگ­ترین کشور دنیاست:

برای گشت­‌وگذار در این کشور هرگز خسته نمی­‌شوید. چون همیشه چیزهای جدیدی در خود دارد. و اینکه مردم روسی زبان از به ندرت به انگلیسی استفاده می­‌کنند. شاید تنها 5 درصد از جمعیت این کشور به انگلیسی صحبت کنند؛ با این وجود اگر برای مهاجرت یا کار قصد رفتن به این کشور را دارید، باید این زبان یاد بگیرید.

3.جایگاه فوق‌­العاده‌­ای به عنوان یک مترجم:

اگر زبان روسی را دوست دارید، این فرصت خیلی خوبی برای شماست. می­توانید از این بازار کسب­درآمد داشته باشید و مشغول به کار شوید.

4.برای ادبیات و شعرهای زیبای­شان:

ادبیات روسی بسیار غنی است و شعرهای کلاسیک زیادی دارند که آدم را جذب خود می­کنند. مانند زبان فارسی که هرکس شعرهای مولانا و سعدی را بشنود، دوست دارد زبان فارسی را بیاموزد. تولستوی، چخوف، داستایوفسکی، پوشکین، مایا کوفسکی از نویسندگان و شعرای مشهور روسی هستند.

5.سیاست­های روسیه بسیار درجهان گسترده شده است:

به خصوص امروزه اخبار که می­بینید، حتما صحبتی از روسیه شده است! یا روسیه یا کره­شمالی… هرچند شما فقط یک روی قضیه و خبر را می­بینید. اگر قادر به خواندن اخبار روسی باشید، می­توانید عادلانه تصمیم­گیری کنید و ببینید منابع موثق روسی چه رویدادهایی را توصیف می­کنند.

6.این زبان به آن سختی­‌ای که فکر می­کنید نیست:

یکی از خوبی های یادگیری این زبان این است که مانند زبان انگلیسی شما دیگر نگران املای کلمات و نحوه درست نوشتن آن ها نخواهید بود زیرا پس از اینکه به الفبای روسی مسلط شدید کلمات را همانطور که تلفظ می کنید می نویسید. شما به راحتی می توانید یک متن را بدون اینکه معنی کلمات آن را بدانید بخوانید. البته از نظر املا انگلیسی نیز به تمرین زیادی نیاز دارد، اما در این مورد اگر تمرین کنید و با خواندن کتاب­ها پیش بروید، می­توانید از مهارت خود درنوشتار روسی مطمئن شوید.

یک دلیل دیگر برای راحتی یادگیری زبان روسی وجود لغات و کلمات مشابه فارسی و انگلیسی در این زبان است. کلمات انگلیسی زیادی مانند اینترنت، چت، کامپیوتر و … مستقیما وارد روسی شده اند.

چه چیزی در  این زبان برای ما سخت باشد؟

گرامر این زبان نسبتا یک گرامر سخت و دشوار است که یادگیری‌اش را برای همگان میسر نمی کند. گرامر زبان روسی نیاز به تمرین و تلاش زیادی برای یادگیری دارد. جالب است بدانید که حروف روسی، با حروف تاجیکی یکی هستند و تاجیکی هم زبانی است که بسیار زیاد به فارسی نزدیک است!

در ادامه میتوانید از این مطلب نیز استفاده کنید : راه‌های یادگیری سریع زبان

 

زهرا سادات هاشمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.