پنل کاربری

چرا انجام کارها را به تعویق می‌اندازیم؟

5,0 rating based on 1,234 ratings
تست
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(2)

 

در بیشتر موارد برای اینکه انگیزه‌ای برای زندگی خود نداریم و احساس بی‌نظمی می‌کنیم، انجام کارهای خود را به تعویق می‌اندازیم. خیلی وقت‌ها میخوایم از کارهای زیاد که روی هم انباشته شده اند فرار کنیم… راه‌حل این مشکل چیست و چطور می‌توان به زندگی نظم داد؟

1.بهانه میاوریم:

درواقع میخواهیم با این کار به خودمان بقبولانیم که عذرموجهی داریم و حق با ماست. با بهانه آوردن میتوانیم همه چیز را رها کنیم و به راحتی از انجام کارهای راحت لذت ببریم! برای این کار بهترین گزینه داشتن یک برنامه‌ریزی مناسب است. و می‌توانید با بولت‌ژورنال شروع کنید که در این پست برای‌تان توضیح داده‌ام. اگر برنامه‌ای برای انجام دادن و سرو سامان دادن به کارهایتان داشته باشید، می‌توانید در انجام کارها‌ی خودتان موفق‌تر عمل کنید. پس از همین حالا شروع کنید!

2.کارهای نصفه‌ی زیادی داریم:

زمانی که به این فکر می‌کنیم که چقدر کار ناقص و زیادی داریم، بیخیال انجام دادنشان می‌شویم. بهترین راه‌حل برای این مشکل چیست؟

ساده است؛ برای انجام‌کارها باید برای‌شان برنامه‌ریزی کنید. پیشنهاد من به شما برنامه ریزی ماهانه است. مثلا برای خودتان اینطور هدف مشخص کنید: باید در این ماه یا هفته این کتاب را بخوانم. یا تا صفحه 400 بخوانم. اگر کاری که انجام می‌دهید بزرگ است و حجم بالایی دارد، پس آن را به کارهای کوچک تقسیم بندی کنیدو بعد از انجام دادنشان تیک بزنید.(باور کنید که حس فوق‌العاده ای دارد!) و بخاطر این حس فوق‌العاده شما به انجام کارهایتان ادامه خواهید داد.

3.نداشتن انگیزه:

برای انگیزه گرفتن سخنرانی‌های تد و مقالات رشد فردی می‌توانند موثر باشند. اما همین که شروع کنید و گرم شوید به انگیزه ای نیاز ندارید. پس شروع کنید!

4.بی‌نظم بودن:

بی‌نظمی می‌تواند در محیط ما باشد و می‌تواند در ذهن ما باشد. اگر در محیط‌تان بی‌نظمی است، تنوعی به دکور خانه‌تان یا محل‌کارتان بدهید. این‌کار باعث باز شدن ذهن‌تان و آرامش درونی‌تان می‌شود. اگر ذهنتان آشفته است، باید فکرکنید که ریشه‌ی این آشفتگی از کجاست و سعی کنید آن‌را برطرف کنید.

درکل برای اینکه کارهایتان را به بعد موکول نکنید، باید اراده قوی ای پیداکنید و سعی کنید آن را با ایجاد عادت‌های مثبت و کوچک در زندگی‌تان تحولی ایجاد بکنید. موفق باشید

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.