پنل کاربری

وضعیت زندگی افراد موفق چگونه است؟

5,0 rating based on 1,234 ratings
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(1)

وضعیت زندگی افراد موفق چگونه است؟

زندگی و موقعیت‌های تجاری دارای 4 حالت هستند که شامل : چاله‌ها، بن‌بست‌ها، پله‌ها و پرتگاه‌هایی هستند که هرکدام از آنها یا شما را به موفقیت می‌رسانند یا باعث سقوط شما می‌شوند. در ادامه به هرکدام از این موارد می‌پردازیم.

۱) پله های مرتفع:

در این وضعیت شما با شوق و اشتیاق خود پا به یک وضعیت جدید گذاشته‌اید و بعد از گذشت مدتی می‌خواهید به وضعیت قبل بازگردید. این محدوده‌ی جدید برای شما امن تعریف نشده و طبیعی است بعد ‌از مدتی نخواهید آن کار را ادامه دهید.

خیلی از افراد در این وضعیت، تسلیم می‌شوند و علاقه ای به ادامه دادن ندارند. دقیقا در همین نقطه است که افراد موفق سخت‌تر از قبل رو به‌جلو حرکت می‌کنند و تا به نتیجه نرسیده‌اند، کارشان را رها نمی‌کنند. همین جاست که فرق انسان‌های معمولی با سوپراستارها مشخص می‌شود.

هرچه پا به حوزه‌هایی بگذارید که حرفه‌ی آن کار سخت‌تر باشد، رقیب‌های شما هم کمتر خواهند؛ زیرا اگر موفق شوید و بتوانید افراد زیادی را در این  پروسه راضی نگه دارید، کارتان ارزشمند‌تر خواهد بود، چون شما خاص‌ترین نوع در حرفه‌تان هستید.

۲) بن بست:

در این وضعیت شما هرچه قدر هم تلاش کنید چیزی تغییر نمی‌کند. مهم نیست چه کاری انجام میدهید، وضعیت‌تان نه بهتر خواهد شد نه بدتر.

۳) پرتگاه:

در وضعیت پرتگاه، اول کار جذاب است و هرچه بیشتر ادامه می‌دهید وضعیت بهتر خواهد شد. اما در انتهای کار، شما سقوط بزرگی خواهید کرد. یعنی فکر می‌کنید این کار هم مانند کار‌های قبل پایان خوشی خواهد داشت، در حالی که همچین چیزی اتفاق می افتد. در این زمان باید فکرتان را بیشتر از بیش به کار بگیرید و به راحتی تصمیم گیری نکنید.

۴) چاله:

در این وضعیت هر قدر تلاش می‌کنید بیشتر در چاله خود فرو می‌روید. معمولا انسان های عادی در این وضعیت خیلی دست‌ و ‌پا می‌زنند ولی انسان های موفق در وضعیت پله های مرتفع تلاش خود را می‌کنند و به نتیجه ی خیلی بهتر می‌رسند.

حتما از وضعیتی که همین الان در آن به سر ‌می‌برید، مطلع و آگاه باشید.بعضی تصمیم گیری های خود را به تعویق بیندازید تا بتوانید بیشتر روی آنها فکر کنید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله ۵ قدم برای رسیدن به اهدافتان را مطالعه کنید.

کلیک کنید و مطالب این صفحه را هم بخوانید!

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.