پنل کاربری

من باور دارم ۴

5,0 rating based on 1,234 ratings
ترجمه کتاب من باور دارم جول اوستین
زمان مطالعه: 3 دقیقه
5
(2)

من باور دارم ۴

من باور دارم هنوز برای انجام کارهایی که خدا از ما خواسته، دیر نشده است. من پنجره­ای از فرصت‌­هایم را از دست نداده‌­ام. خداوند برای آینده‌­ام لحظاتی پر از رحمت نگاه داشته است. خداوند در همین لحظه من را آماده می­­‌کند؛ چون او در آستانه دادن لطفی ویژه برای کمک به من است تا به رویایم برسم. الان زمان من فرا رسیده است. این باور من است.

بیشتر اوقات ما کاری را که خداوند از ما خواسته تا انجام دهیم به بعد موکول می­‌کنیم. شاید خدا در اعماق وجوتان معامله با شما انجام داده است؛ بخشیدن یکی از گناهان، برگشتن به حالت قبلی، داشتن رفتار بهتر، گذراندن زمان بیشتر با خانواده. یا شاید هم یک رویا یا هدفی که باید دنبال کنید؛ مثل شروع کردن یک کار تازه، نوشتن یک کتاب، پیوستن به یک گروه هم‌­سرایی یا یادگیری یک مهارت جدید.

می‌دانید که این چیزی است که خداوند در قلب­تان نهاده است و ما اغلب بهانه‌ای می‌تراشیم و همین ما را به عقب می­‌کشاند. چیز­هایی مثل: سرم خیلی شلوغ است. من تلاش کردم ولی شکست خوردم. من آنقدرها هم بااستعداد نیستم. این کار خیلی بد به من آسیب می‌­زنند.

این راحت است که با خودتان صحبت کنید بدون در نظر گرفتن رویاها و اهدافتان. بیشتر مردم ترجیح می‌­دهند در جایگاه فعلی­‌شان بمانند. اما خبر خوب این است که خدا هیچ‌­گاه رویایی را بی‌­نتیجه نمی‌گذارد. ممکن است ما از رویاهایمان دست بکشیم. ممکن است از پیدا کردن یک فرصت عالی ناامید شویم، از چیره­ شدن بر مانعی ناامید شویم، باور بر این که می‌­توانیم شکستش دهیم. اما با این حال خداوند هنوز می­‌خواهد ما به خواسته­‌ی خود برسیم؛ به قول­ها، به چیزی که او در قلب­مان قرار داده است.

ممکن است از گام برداشتن سر باز بزنید، در طول یک هفته، یک سال یا 2۵ سال، اما خدا می­‌گوید: “هنوز برای شروع دیر نیست.” شما می‌­توانید باشید هرآنچه که خداوند برای آن شما را آفرید. اما شما باید وظیفه خودتان را انجام دهید و از محدوده آسیب‌­زا خارج شوید. شما خیلی پیر یا خیلی جوان نیستید. شما هنوز پنجره­ای از فرصت­هایتان را از دست نداده‌اید. رویای شما هنوز در وجودتان زنده است.

حالا باید برخیزید و با ایمان بگوید:” اکنون زمان من رسیده است. من در جایی که هستم نخواهم ماند. من به اندازه کافی به بهانه اجازه داده­‌ام تا من را به عقب نگه­دارند. من با ایمان خودم قدمی خواهم برداشت تا فرصتی جدید را دنبال کنم. تا استعداد­های جدیدم را کشف کنم و عادت­های بدم را درهم بکشنم، تا باورهای منفی را از سرم بیرون کنم. می­‌دانم که هنوز برای کاری که خدا به من گفته است تا انجامش دهم، دیر نیست.

اگر چنین دیدگاهی داشته باشید، بقیه عمرتان بهترین قسمت زندگی‌­تان خواهد بود. در کتاب مقدس وقتی پال به تیمودی گفت: “هدیه را بگشایید. دوست­دار شعله” او داشت می‌گفت­: “تیمودی، زندگی در حال پرواز است. مشغول دنبال کردن سرنوشتت شو. “

شما باید درباره­ چیزی که خدا در قلب­تان نهاده حساس باشید. اجازه ندهید یک ناامیدی و مجموعه‌­ای از ناامیدی‌ها شما را متقاعد کنند که تسلیم شوید و در جایی که هستید بمانید. من آموختم که هر شکست به این معنی است که یک قدم به رویایت نزدیکتر شده­‌ای. شما باید قبل از رسیدن به درهای باز خود به درهای بسته‌­ی خود برسید. ممکن است هزاران بار تلاش کنید و شکست بخورید، اما شما هرگز نمی­‌دانید که بار هزار و یکم هم این گونه است! خودتان را آماده کنید.

شاید صد بار ناامید شده‌­اید. شاید چیزها و کارها آن طور که فکر می‌­کردید پیش نروند. پس ناامیدی­‌تان را نابود کنید. نسخه‌­ی تازه و جدیدی از زندگی­‌تان را به وجود آورید!

منبع: کتاب من باور دارم – جول اوستین

 مترجم: زهرا سادات هاشمی

کلیک کنید و مطالب این صفحه را هم بخوانید!

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.