پنل کاربری

من باور دارم ۲

5,0 rating based on 1,234 ratings
ترجمه کتاب من باور دارم جول اوستین
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(4)

من باور دارم ۲

من اعلام می‌کنم که به خدا ایمان پیدا خواهم کرد. نگران نیستم. دو دل نیستم. به او اعتماد دارم و می­‌دانم که مرا ناامید نمی‌­کند. با هر آن عهدی که خدا در قبلم نهاد، متولد می‌­شوم و به چیزی تبدیل می­‌شوم که خدا مرا برای آن آفرید.

همه‌ی ما رؤیایی در قلب خود داریم. عهدهایی وجود دارند که به آنها پایبند هستیم. شاید تو به این باورداری که بچه‌­ات سلامتی‌­اش را به دست آورد یا به شروع کسب و کاری ایمان داری و یا اینکه وزیر بشوی. در اعماق وجودت می­دانی که خدا حرف­هایی می‌­زند که اتفاق می­‌افتد. ولی بیشتر اوقات بخاطر اینکه زمان زیادی می­برد تا به آنچه می­خواهیم برسیم و یا ناامید می‌شویم و به چیزهایی که هرگز اتفاق نمی­‌افتند فکر می­‌کنیم.

دلیلی که بیشتر مردم فکر می­‌کنند قول­های خداوند عملی نمی‌­شوند این است که خیلی زود دست از تلاش برمی­‌دارند و تسلیم می‌­شوند. اما فقط به خاطر اینکه نمی­‌بینی چیزی اتفاق نمی­‌افتد به این معنی نیست که خداوند کاری انجام نمی­‌دهد! ذهنت می­‌گوید دیگر تمام است! اما احساساتت می­‌گویند امکان ندارد! موقعیت غیرممکن به نظر می‌آید، اما به این معنی نیست که به چیزی که گفته عمل نکند.

خدا به حرف­هایی که می­‌زند ایمان دارد. جواب هر قولی که خدا به ما می­‌دهد “بله” است. به این معنی است که اگر وظیفه­‌ی خودت را انجام دهی و ایمان داشته باشی، حتی اگر همه چیز غیرممکن به نظر بیاید و نگذاری ذهنت، احساساتت و آدم­های اطرافت، تو را از ایمان به خدا باز بدارند، خداوند در بهترین زمان مشکلت را حل می‌­کند. ممکن است از راهی که انتظارش را نداشتی حل شود، اما در هر صورت مهربان است و اتفاقی که باید می­‌افتد.

شما باید در عمق وجودتان کنکاش کنید. خداوند می­‌گوید: من ناامیدت نمی­‌کنم. من همه چیز را تحت کنترل دارم. می‌­دانم گزارش پزشکی‌ات چه چیزی م‌ی­گوید. م‌ی­دانم که وضعیت مالی‌ات جالب نیست. مردمی را می­‌بینم که بر علیه­ تو هستند. می­‌دانم چقدر رؤیای بزرگی داری. اما حرف من را خوب گوش کن: من تو را ناامید نمی­‌کنم. من نمی­‌گذارم مشکلت بر تو غلبه کند، بلکه این تو هستی که بر مشکلت غلبه می­‌کنی.

خدا برای هر جنگی به تو قدرتی می­‌دهد. آگاهی برای گرفتن هر تصمیمی، درک درست از راه درست. هر اشتباهی که از تو سر زد، خدا از تو دفاع می­‌کند. موقعیت­های ناعالانه‌­ای را که برایت اتفاق افتاده، جبران می­‌کند. خداوند نه تنها به تو قول می­‌دهد که رؤیاهایت به واقعیت بپیوندند، بلکه خواسته­‌های دیگری را برایت فراهم می­‌کند.

جرأت داشته باش که به خدا اعتماد کنی. به جایی برگرد که در آنجا صلح وجود دارد. از نگران بودن دست بردار، استرس را رها کن و به این فکر کن که اگر اتفاق بیفتد چه می­‌شود! خداوند دستت را گرفته است!

منبع: کتاب من باور دارم – جول اوستین

 مترجم: زهرا سادات هاشمی

کلیک کنید و مطالب این صفحه را هم بخوانید!

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.