پنل کاربری

قدرت عادت‌ها

5,0 rating based on 1,234 ratings
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(3)

قدرت عادت‌ها

بهترین راه برای اینکه مانند افراد موفق شویم چیست؟ شاید ساده‌ترین راه این باشد که مانند آنها عمل کنیم! در حقیقت این پاسخ درست است، افراد موفق به قدرت عادت پی‌ برده‌اند و همیشه از آن استفاده می‌کنند.

در واقع بعضی از افراد بهتر از بقیه عمل می‌کنند، چون کارهای خاص را به گونه ای متفاوت انجام می‌دهند.

همه‌ی این عملکرد‌ها ریشه در چه چیز دارند؟ در بحث عادت‌ها، اگر کارها و پروژه‌های بزرگ‌تان را به عادت تبدیل کنید، بدون این که انجام آن کار و این موضوع که چه قدر سخت می‌تواند باشد، آنها را انجام می‌دهید.

۹۵ درصد موفقیت‌های شما وابسته به نوع عادت‌هایی است که در طی زمان آنها را کسب می‌کنید.

ما از نظر عاطفی و احساسی طوری خلق شدیم که وقتی کاری را تمام می‌کنیم،  احساس خوب و مثبتی در ما ایجاد می‌شود. زمانی که عادت می‌کنیم کارهای مفید را پشت سرهم انجام دهیم، تشویق می‌شویم آن کار را ادامه دهیم. زمانی که این اعتیاد را پیدا کردید، دیگر بدون این که حتی به آن فکر کنید، آن را شروع می‌کنید.

تمرین، کلید تسلط در هر کاری است. ذهن شما هرچه بیشتر به کار گرفته شود،قوی تر و بزرگ تر می‌شود. شما می‌توانید با تمرین هر رفتاری یا هر عادتی که مفید یا لازم میدانید را در خود ایجاد کنید.

برای ایجاد عادت‌های قوی در خودتان به 3 اصل مهم نیازمندید: تصمیم گیری، انضباط و اراده

خودتان را موظف کنید که اصولی را که می‌خواهید فرا بگیرید، به صورت مداوم تمرین کنید تا آنها را کامل یاد بگیرید و این که هر چیزی که انجام می‌دهید را با قدرت و اراده ادامه بدهید و از پیشرفت های کوچک خود، احساس رضایت کنید.

در نظر داشته باشید که عادت‌های بد می‌توانند ادم را نابود کنند. پس عادت‌های مضر خود را از زندگی‌تان حذف کنید و عادت‌های مفید و سازنده را جایگزین آن کنید.

بیشتر بخوانید:

بایدها و نباید های زبان بدن

کلیک کنید و مطالب این صفحه را هم بخوانید!

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.