منوی دسته بندی

قانون پنج ثانیه چیست؟

قانون پنج ثانیه چیست؟
زمان مطالعه: 2 دقیقه

قانون پنج ثانیه چیست؟

شاید اسم قانون پنج ثانیه را زیاد شنیده باشید. اما چقدر اهمیت دارد که برای این قانون یک کتاب اختصاص داده شده است. در این مقاله درباره‌ی این کتاب صحبت خواهیم کرد.

پنج ثانیه بشمارید و انجامش دهید!

این قانون زمانی استفاده می‌شود که شما از نظر ذهنی برای انجام دادن کاری آمادگی داشته باشید؛ مثلا وقتی با خود می‌گویید: الان زمان خوبی است بروم کتابم را بخوانم یا فایل ناقص دیروز را تمام کنم. در این زمان تا پنج ثانیه می‌شمارید و باید یک تکان فیزیکی نیز داشته باشید. به این معنا که به محض شمارش پنج ثانیه، از جای خودتان بلند شوید. اینطوری مغزتان راحت‌تر به سمت کاری که قصد آن را دارید، هدایت می‌شود و بیشتر می‌تواند روی آن کار تمرکز کند. و به همین راحتی می‌توانید از این قانون برای انجام کارهای خودتان استفاده کنید.

البته به نظر من تا سه ثانیه نیز اگر بشماریم، از نظر ذهنی بیشتر به حرکت واکنش مثبت نشان می‌دهیم. باید ببینید که کدام روش برایتان بهتر جواب می‌دهد. سعی کنید امتحانش کنید!

آیا قانون پنچ ثانیه ارزش نوشتن یک کتاب را داشت؟

به‌عنوان کسی که کتاب را خوانده، باید بگویم این کتاب به شدت انگیزشی است، یعنی می‌توان گفت به جز این مطلبی که شما در این چند سطر مطالعه کردید، چیز جدید دیگری ندارد! اگر به کتابی نیاز دارید که روزانه مثل یک انرژی‌زا عمل کند و انگیزه‌آور شما باشد، می‌تواند کمک‌تان کند. اگر دنبال مطلبی جدید و نو هستید، می‌توانید کتاب برتری خفیف را امتحان کنید.

قانون پنج ثانیه و کتاب‌های مشابه آن برای فروختن نوشته می‌شوند

از دید من هرکتابی (به جز رمان ها) از جایی به بعد حرف زیادی برای گفتن ندارند؛ نمیدانم با من موافق هستید یا نه اما اکثر نویسندگان می‌نویسند تا بفروشند. پس اگر می‌بینید محتوای کتاب از جایی به بعد برایتان تکراری و روند آن خطی ست، خواندن آن کتاب را به خود تحمیل نکنید. اگر احساس کردید با نخواندن آن کتاب به خودتان ظلم کرده‌اید، در واقع به خطای مالکیت دچار شده‌اید. زمانی که پول داده اید یا تاقسمتی از کتابی را خوانده‌اید اما چشمتان را نگرفته و دلتان نمی‌آید از آن دل بکنید، این خطا برایتان پیش می‌آید. چون پول کتابی را داده‌اید حس می‌کنید باید تا آخر آن خوانده شود تا پولتان دور ریخته نشود! البته این که مثال است و شما می‌توانید این را برای هرچیزی در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید :

هنر ظریف بی‌خیالی چه چیزی را به ما آموخت؟

زهرا سادات هاشمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *