منوی دسته بندی

3 روش ساده برای تبدیل کتاب‌ خوانی به عادت

سه روش ساده برای تبدیل کتاب‌ خوانی به عادت
زمان مطالعه: 2 دقیقه

3 روش ساده برای تبدیل کتاب‌ خوانی به عادت

همیشه می‌خواهید کتاب‌ خوانی را به عادت تبدیل کنید اما نمی‌شود؟ برای انجام این کار چه انگیزه‌ای دارید؟ آیا دوست دارید روی مهارت خاصی مطالعه کنید؟ در اینجا سه راه ساده برای تبدیل کتاب ‌خوانی به عادت روزانه اشاره خواهیم کرد.

1.یک کتاب را انتخاب، و آن را جلوی چشم‌تان بگذارید:

جایی که کتاب‌تان را می‌گذارید، می‌تواند تخت خوابتان باشد؛ می‌تواند روی میز باشد. فقط باید جایی باشد که مدام آن جا را چک می‌کنید. حتی کنار گوشی‌تان باشد. و به خودتان بگویید من فقط به مدت 5 دقیقه کتاب می‌خوانم. ممکن است در آن غرق شوید. شاید هم مطالعه‌تان تمام شود و با خودتان بگویید: یک 5 دقیقه دیگر مطالعه می‌کنم. این کار اگر روزانه باشد و به عادت بدل شود، می‌تواند تاثیر شگرفی بر دانش‌تان بگذارد.

2.از کتاب هایی با حجم کم و سبک شروع کنید:

کتاب‌هایی را برای شروع بخوانید که راحت خوانده می‌شوند و تعداد صفحات کمتری دارند. برای این کار می‌توانید به سایت گودریدز سربزنید. خلاصه‌ی کتاب‌ها و نظرات کاربران را بخوانید و تصمیم بگیرید.

3.در گوشی‌تان کتاب بخوانید:

اگر عادت دارید زیاد با گوشی‌تان کار کنید، سعی کنید با آن مطالعه کنید. می‌توانید برنامه‌های فیدیبو یا طاقچه را نصب کنید. یا حتی مطالبی در حوزه علاقه‌تان را در سایت‌ها بخوانید. 

برنامه‌های مخصوص مطالعه‌تان را جایی در معرض دید بگذارید. صفحه هوم گوشی جای خوبی برای گذاشتن برنامه است. حتی می‌توانید آلارمی تنظیم کنید تا سر آن موقع کتاب بخوانید. برای کتاب خوانی‌تان ارزش قائل باشد.

کتاب خواندن را به یک دغدغه تبدیل کنید. در طول روز، دغدغه‌هایی مثل چک کردن پیام‌هایمان و تماشا کردن سریال و فیلم، ما را رشد نمیدهد. اگر کتاب خوانی به دغدغه ما تبدیل شود، ما تغییر میکنیم. عادت‌هایمان تغییر میکند. البته اگر کتاب‌های درست و سازنده‌ای بخوانیم.

اوایل نسبت به این که چه کتابی میخوانید، حساس نباشید. از رمان های سبک شروع کنید و تلاش کنید ژانر مورد علاقه‌تان را مطالعه کنید. همین روند را پیش بروید تا سطح کتاب‌هایی که می‌خوانید را ارتقا دهید.

قدرت عادت‌ها را دست کم نگیرید. سعی کنید هر روز حتی اگر شده 3 دقیقه مطالعه مداوم و با تمرکز داشته باشید. در این مقاله درباره قدرت عادت‌ها مطالعه کنید. 

زهرا سادات هاشمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *