پنل کاربری

زندگی به سبک مینیمالیسم خوب است یا بد؟

5,0 rating based on 1,234 ratings
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(1)

زندگی به سبک مینیمالیسم خوب است یا بد؟

اول توضیحی بدهم راجع به سبک مینیمالیسم و اینکه در منظور از این مدل زندگی چه زندگی‌ای هست؟ آیا مینیمالیسم سبک غلطی از زندگی است؟ 

مدل مینیمالیسم در زندگی یعنی شما به ساده‌ترین نحو ممکن زندگی کنید.

این ساده بودن لزوما “کم خرج کردن” نیست. در دنیای اینستاگرام و پینترست، نمونه‌های زیادی از سبک زندگی و دکور مینیمالیسمی وجود دارد که طرفداران زیادی دارند. در این میان کسانی هستند که علاقه‌ای به این سبک ندارند اما صرفا چون مد شده و زیاد دیده می‌شود، به این سبک زندگی می‌کنند.

مینیمالیسم درباره سادگی صحبت می‌کند؛

سادگی‌ای که در آن همه چیز یک رنگ و یک دست‌اند. مثال بارز “سادگی و گرانی ” گوشی‌های اپل است. در حین ساده بودن حس خوبی را در بعضی افراد زنده می‌کند. یا ماژیک‌های هایلایت استابیلو؛ این ماژیک‌ها البته بخاطر وارداتی بودن‌شان گرانند اما بسیار ساده اند. چرا شناخته شده و به عنوان یک ماژیک ساده خریده می‌شوند؟ چون تن رنگ‌های آرام و ساده ای دارند؛ زیاد پر رنگ نیستند و هنگام استفاده حس خوبی به آدم می‌دهند. مینیمالیسم درباره‌ی حس خوب در عین سادگی صحبت می‌کند.

اما سوال این است که آیا همیشه ساده بودن خوب است؟

جواب این سوال نسبت به آدم‌های متفاوت، متفاوت است. اگر ساده بودن به این معنی باشد که : مثل افراد پینترست اتاق شیکی داشته باشم که هرکس آن را دید خوشش بیاید، این ساده بودن اشتباه است. اگر بخاطر نظر خودمان دوست داریم تم و استایل خانه را ساده کنیم یا فقط از رنگ زرد استفاده کنیم، این سادگی خوب است. اگر به خودمان تلقین کنیم که : باید حتما فلان محصول برند را بگیرم تا از فضای اتاقم یا حتی خودم راضی باشم، این فکر و باور زندگی‌تان را نابود می‌کند.

این مقاله را نیز مطالعه کنید: چگونه مهم ترین کارها را سریع‌تر انجام دهیم؟

 

به سبک “خودتان” زندگی کنید؛ سبکی که هیچ کس ندارد. “مینیمالیسم” تنها سبک زندگی دیگران را از هم متمایز نمی‌کند.همه یک جور می‌شوند و یک جور می‌مانند.

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.