پنل کاربری

راز مهم قانون ۱۷ ثانیه

5,0 rating based on 1,234 ratings
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(4)

راز مهم قانون ۱۷ ثانیه که ما را به هر هدفی می‌رساند، این است که هدفی را برای تمرکز کامل ذهنی در ۱۷ ثانیه انتخاب کنیم که هدفی کوچک و بسیار دم دست است. هدفی است که همین امروز امکان تحقق دارد ولی به خاطر موانع مختلف شاید روزها و هفته‌ها به طول می‌انجامد و در نهایت به شکل دلخواه ما انجام نمی‌شود!

با این مقدمه، حالا ببینم قانون ۱۷ ثانیه چیست و برای اهداف بزرگ چگونه می‌توان از این قانون استفاده کرد؟

شکل‌گیری قانون جذب در ۶۸ ثانیه

قانون جذب و شکل‌پذیری رؤیاها در ۱۷ ثانیه:

اصلاح باور برای نتیجه‌گیری بهتر:

باور اول:  به خودتان می‌گویید که توانایی تمرکز ۱۷ ثانیه ای بر چیزی را دارید و اگر بتوانید این کار را در ۱۷ ثانیه اول انجام دهید پس برای ۱۷ ثانیه دوم (۳۴ ثانیه)، سوم (۵۱ ثانیه) و چهارم (۶۸ ثانیه) هم می توانید انجام دهید. 

باور دوم:  در این دنیا برای شکل‌گیری هر خواسته‌ای، ناچاریم از موانع فیزیکی آن گذر کنیم. برای مثال برای رفتن به شهری در هزار کیلومتری محل سکونتمان نمی‌توانیم آرزوی رفتن در یک دقیقه را داشته باشیم و هر خواسته‌ای نیاز به فراهم شدن اسبابی دارد که زمان‌بر است. پس بپذیریم که باید تا زمان تحقق هدف، صبور باشیم.

 

باور سوم: اگر با یک دوچرخه در حال رفتن به مقصد معینی هستید و مرتب چوبی که در دست دارید در بین پره‌های چرخ دوچرخه خود فرو می‌کنید، چه تصوری از رسیدن به مقصد خواهید داشت؟ آن چوب همان افکار مزاحم و مخرب و منفی است که در مسیر باید از آنها دوری کنیم.

و در پایان این سؤال را حتماً از خودتان بپرسید؟

 

من هر روز چند تا از این ۱۷ ثانیه‌ها وقت دارم؟

 

دوست عزیز، اگر سؤالی در این مورد دارید یا تجربه ارزشمندی که برای سایر دوستان مفید است، حتماً در پایین همین صفحه در بخش نظرات بنویسید.

 

موفق باشید

 

حسین هاشمی

دوره آموزشی تهیه‌کنندگی و کارگردانی مستند
https://modaresanehadaf.ir/pred3/

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

‫2 نظر

  • شیوا گفت:

    از مطالب عالیتون متشکرم??

  • دیدگاهتان را بنویسید

    You have to agree to the comment policy.