پنل کاربری

راز مهم قانون ۱۷ ثانیه

5٫0 rating based on 1,234 ratings
۵
(۲)

راز مهم قانون ۱۷ ثانیه که ما را به هر هدفی می‌رساند، این است که هدفی را برای تمرکز کامل ذهنی در ۱۷ ثانیه انتخاب کنیم که هدفی کوچک و بسیار دم دست است. هدفی است که همین امروز امکان تحقق دارد ولی به خاطر موانع مختلف شاید روزها و هفته‌ها به طول می‌انجامد و در نهایت به شکل دلخواه ما انجام نمی‌شود!

با این مقدمه، حالا ببینم قانون ۱۷ ثانیه چیست و برای اهداف بزرگ چگونه می‌توان از این قانون استفاده کرد؟

شکل‌گیری قانون جذب در ۶۸ ثانیه

قانون جذب و شکل‌پذیری رؤیاها در ۱۷ ثانیه:

بسیاری از ما در مورد کاربرد قانون جذب و شکل‌گیری رؤیاها از طریق بکارگیری قانون جذب چیزهایی شنیده‌ایم و سعی کرده‌ایم آن را در زندگی روزانه خود به کار بگیریم. تلاش کرده‌ایم به چیزهای فکر کنیم که دوست داشتیم در زندگی‌مان اتفاق بیفتد.

اما نکته اینجاست که آیا در قانون جذب تکنیک خاص و شگفتی وجود دارد که بتوانیم رؤیاهایمان را با استفاده از آن آشکار کنیم؟

تکنیکی را در کتاب «بخواهید تا به شما داده شود» نوشته استر هیکس، گفته شده که در ادامه این تکنیک را بررسی می‌کنیم. استرهیکس می‌گوید «فقط هفده ثانیه از فرایند شصت و هشت ثانیه‌ای رسیدن به آرزوهایتان را طی‌ کرده‌اید!

تمرین عملی:

آرام و ریلکس دراز بکشید. سپس برای حدود ۱۷ ثانیه یک هدف و آرزوی مشخص و ترجیحاً زودبازده را به طور کامل و واضح تصور و تصویر سازی کنید. جزئیات آنچه که می‌خواهید را تجسم خلاقانه کنید. به جزییات ظاهری آن شیء یا هدف، رنگ، بو و سایر صفات آن توجه کنید. خود را در شرایط رسیدن به مقصد نهایی هدف تصور کنید و از آن منظر به دنیای خود بنگرید. این تصویر سازی را فقط برای ۱۷ ثانیه انجام دهید و سپس آن را فراموش کنید و روزتان را ادامه دهید. با همین مقدار، احتمال زیادی وجود دارد که خواسته شما برآورده شود. (کارکرد قانون جذب)

حالا، اگر بتوانید بر روی این فکر ۱۷ ثانیه دیگر تمرکز کنید، در لحظه‌ای که به ثانیه ۳۴‌ام می‌رسید دو ۱۷ ثانیه بر روی آن فکر تمرکز کرده‌اید و افکار تکامل یافته‌تری جذب می‌شوند به عبارت دیگر افکار یکدیگر را جذب می‌کنند. در طبیعت افکار شبیه به هم می پیوندند.  در ثانیه ۳۴ این دو فکر تکامل یافته با هم یکی می‌شوند و نقطه انفجار دیگری به وقوع می‌پیوندد. در این لحظه این دو فکر با فرکانسی بالاتر و سریع تر به هم می‌پیوندند. اگر بتوانید این فکر را تا ثانیه ۵۱ نگه دارید یعنی ۳ تا ۱۷ ثانیه افکار تکامل یافته‌تر می‌شوند و نقطه احتراق دیگری شکل می‌گیرد و همین اتفاق مجدداً رخ می‌دهد اگر تا ثانیه ۶۸ ادامه دهید و بنابراین شما به اندازه کافی سوخت و انرژی دارید تا اتفاق فیزیکی در جهان مادی بیفتد.

فقط برای اینکه توجه شما را جلب کنم چند مقایسه فیزیکی را مطرح می‌کنیم، ۱۷ ثانیه تمرکز خالص بر یک فکر به اندازه ۲۰۰۰ ساعت فعالیت ارزیابی شده است. اگر به طور متوسط ۴۰ ساعت در هفته کار کنید، این ۱۷ ثانیه تقریبا برابر با کاری است که در یک سال انجام می‌دهید. اگر بتوانید از ثانیه ۳۴ رد شوید، می‌توانید این عمل را در ده ضرب کنید یعنی ۲۰۰۰۰ ساعت فعالیت. اگر بتوانید ۳ تا ۱۷ ثانیه یعنی ۵۱ ثانیه بر فکری تمرکز کنید باز هم این عدد در ده ضرب می‌شود یعنی ۲۰۰۰۰۰ ساعت فعالیت و اگر بتوانید از ثانیه ۶۸ رد شوید یعنی بیش از یک دقیقه تفکر خالص بدون مخالفت و مقاومت معادل با بیش از دو میلیون ساعت فعالیت است.

اصلاح باور برای نتیجه‌گیری بهتر:

باور اول:  به خودتان می‌گویید که توانایی تمرکز ۱۷ ثانیه ای بر چیزی را دارید و اگر بتوانید این کار را در ۱۷ ثانیه اول انجام دهید پس برای ۱۷ ثانیه دوم (۳۴ ثانیه)، سوم (۵۱ ثانیه) و چهارم (۶۸ ثانیه) هم می توانید انجام دهید. 

باور دوم:  در این دنیا برای شکل‌گیری هر خواسته‌ای، ناچاریم از موانع فیزیکی آن گذر کنیم. برای مثال برای رفتن به شهری در هزار کیلومتری محل سکونتمان نمی‌توانیم آرزوی رفتن در یک دقیقه را داشته باشیم و هر خواسته‌ای نیاز به فراهم شدن اسبابی دارد که زمان‌بر است. پس بپذیریم که باید تا زمان تحقق هدف، صبور باشیم.

باور سوم: اگر با یک دوچرخه در حال رفتن به مقصد معینی هستید و مرتب چوبی که در دست دارید در بین پره‌های چرخ دوچرخه خود فرو می‌کنید، چه تصوری از رسیدن به مقصد خواهید داشت؟ آن چوب همان افکار مزاحم و مخرب و منفی است که در مسیر باید از آنها دوری کنیم.

و در پایان این سؤال را حتماً از خودتان بپرسید؟

من هر روز چند تا از این ۱۷ ثانیه‌ها وقت دارم؟

موفق باشید

حسین هاشمی

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.