پنل کاربری

رابطه میزان شادی با موفقیت‌های مالی

5,0 rating based on 1,234 ratings
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(4)

 

در کتاب موفقیت فردی برایان تریسی نوشته است: 85 درصد شادی شما به روابط و افراد زندگی‌تان بستگی دارد. و15 درصد شادی  و رضایت ما مربوط به موفقیت‌های مادی می‌شود. به‌نظر شما چرا چنین است؟

1)زمانی که کاری مفید و اثربخشی برای دیگران انجام میدهیم احساس خوبی داریم:

اگر در زندگی دوستان و عزیزان‌تان یک تغییر مثبت حتی کوچک ایجاد کنید، چه احساسی به شما دست می‌دهد؟ با خودتان فکر می‌کنید که چه آدم باارزش و مهمی هستید و همین حال شمارا خوب می‌کند. همین برای داشتن احساس رضایت کافی در زندگی‌تان کافی است.

2)هنگامی که از کسی تعریف می‌کنید یا نقاط مثبت کارهایش را می‌گویید، درواقع به خودتان شادی داده‌اید!

اگر از کسی تعریف کنید و بگویید این کارش چه‌قدر باارزش است، در آن شخص تغییر احساسی مثبت ایجاد کرده‌اید! به این معنا که با که حرف شما احساس طرف مقابل‌تان را خوب کرده‌اید. همین باعث می‌شود خودتان احساس باارزش بودن کنید و شادی بیشتری را حس کنید. پس تا می‌توانید، به نزدیکان‌تان خوبی کنید و حس ارزشمند بودن را به آنها هدیه کنید. 

3)معمولا موفقیت‌های روابطی از موفقیت‌های مادی ماندگار ترند:

برای داشتن احساس خوب، به احساس عمیق‌تری نیز نیازمندیم. احساسات عمیق‌تر به‌یاد ماندنی‌تر هستند. موفقیت‌های مادی بعد از مدتی برای‌مان عادی می‌شوند و طبیعی است که آنها را زودتر فراموش کنیم. برای داشتن احساس خوب در روابط‌مان نیازمند اعتماد به‌نفس و کمک به همنوعان‌مان هستیم. کارهایی که از روی عشق و علاقه، وهمچنین احساسات خوب انجام می‌دهیم، بیشتر در ذهنمان حک خواهند شد و در یادمان خواهند ماند.

در کل، ما برای داشتن حس خوب و شادی باید داشته‌هایمان را ببینیم. باید برای این حس خوب تصمیم بگیریم چه کاری را انجام دهیم و برای چه کاری ساخته شده‌‌ایم. حفظ احساسات خوبمان صد برابر بهتراز بودن در شرایط کامل مالی است. امیدوارم حس خوب خودتان را به‌ راحتی پیدا و دنبال کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.