منوی دسته بندی

ثروت ذهنی و راهکار عملی

ذهن ثروتمند
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ثروت ذهنی چیست و چگونه می تواند منجر به ثروتمند شدن ما شود؟

و پرسش کلیدی تر این است که اصلا قانون جذب آدم را پولدار می‌کند؟

من بهترین دوره‌های قانون جذب ایران را گذرانده‌ام و با این چند سال با این وعده که نهایتا شما در بدترین حالت بین دو تا سه سال به تمام اهداف مالی خود می‌رسید را گذرانده‌ام.

در نهایت دیدم که هیچ خبری نشد!

این دوره‌ها دو دسته را پولدار می‌کند:

۱. خود تولید کننده آن دوره

۲. درصد بسیار کمی از شرکت‌کنندگان که شرایط ویژه و خاصی دارند و بقیه هرگز این شرایط را ندارند.

آیا برگزار کننده این دوره‌ها از این آموزش‌ها نتیجه گرفته‌اند؟

برگزارکننده‌ها از فروش این آموزش‌ها نتیجه گرفته‌اند. نه از آنچه آموزش می‌دهند. بزرگترین دلیل آن هم این است که آنها به این آموزش روی آورده‌اند.

صنعت آموزش به عنوانی یکی از صنایع مهم پولساز در جهان مطرح است. البته آموزش برای در بیشتر موارد برای دانشجویان بسیار مفید است و حرف من این نیست که این آموزشها به درد نمی‌خورد.

کسی که سالها در شغل مهمی شاگردی می‌کند تا آنچه را که نیاز دارد بیاموزد، گاهی با یک آموزش کمتر از یک سال به همه آن اطلاعات دست پیدا می‌کند. تفاوت شاگردی و یادگیری در وجود یا عدم وجود کار عملی است. یک شاگرد مدام با کار عملی دست و پنجه نرم می‌کند ولی برخی آموزش‌ها صرفا تئوری هستند. پس آموزشی اثربخش است که همراه با کار عملی باشد.

ترفند برگزارکنندگان این دوره‌ها:

فرض کنید در یک دوره بیست هزار نفر به امید رسیدن به ثروت شرکت می‌کنند. در این دوره 100 نفر نتایجی خوبی می‌گیرند. برگزار کننده دوره به شدت افراد را تشویق می‌کند که نتایج خود را ارسال کنند و برگزارکننده دوره نتایج آنها را ابزار دومی برای تبلیغ فروش محصول خود قرار می‌دهد و عده زیاد دیگری هم گول می‌خورند.

آیا این دوره‌ها اصلا به درد نمی‌خورد؟

خیر

فرض کنید شما می‌خواهید به عنوان کارآفرین کاری را شروع کنید. بگذریم که بسیاری از کارآفرینان با اطلاعات اندک وارد کاری می‌شوند و شکست می‌خورند ولی فرض می‌کنیم این کارآفرینان همه اصول را به خوبی بلدند و به کار می‌بندند.

ولی از نقطه صفر تا رسیدن به هدف نهایی، یک کارآفرین با هزاران مشکل برخورد می‌کنند و صدها بار ناامید می‌شود تا جایی که آماری دیدم که 99 درصد کارآفرینان کار خود را رها می‌کنند و یک شکست خورده به حساب می‌آیند.

دوره‌های قانون جذب و انگیزشی بزرگترین فایده‌ای که دارند این است که باعث تداوم حس خوب تا رسیدن به هدف نهایی در شما می‌شوند.

خب آقای حسین هاشمی! حرف شما چیست؟ تکلیف چیست؟ راهکار چیست؟

من معتقدم اولا نباید ماهها عمر یک فرد را صرف ثروتمند کردن ذهن او کرد و راهکار عملی‌ای به او نداد!

یک دوره مؤثر باید در مدت زمانی انجام شود که لازم است باور ذهنی فرد تغییر کند. باید به حداقل این زمان بسنده کرد.

و دوم اینکه باید راهکارهای شغلی مناسبی به مخاطبان پیشنهاد کرد که هر یک به تناسب اولا تخصص مرتبط فعلی و بعد علاقه خود وارد آن شغل شوند.

نتیجه چنین آموزشی منجر به هدف نهایی یک شغل پردرآمد می‌شود.

سید محمد حسین هاشمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *