پنل کاربری

تلقین به چیزی که نیستیم تاثیر گذار است؟

5,0 rating based on 1,234 ratings
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(1)

آیا تلقین به چیزی که نیستیم تاثیر گذار است؟

خیلی از دانشمندان با تحقیق‌های زیادی که در این زمینه انجام داده‌اند متوجه شدند، باور کردن هر چیزی همیشه تاثیرگذار بوده است.

زمانی که شما وانمود کنید فردی با مهارت‌های بالا در صحبت کردن و تعامل با دیگران هستید، به آن فرد تبدیل خواهید شد.

اما چه کار کنیم تا در این کار خبره شویم؟

1)فرار نکردن از موقعیت‌ها:

اگر در مهارتی ضعف دارید و سعی دارید آن را بهبود ببخشید، خودتان را در موقعیت آن قرار دهید. مثلا شما همیشه از این که در جمع صحبت کنید می‌ترسیدید. برای اینکه به خودتان ثابت کنید در صحبت کردن زمانی که همه به شما خیره شده اند، مهارت دارید این کار را بدون فکر کردن به تبعات آن انجام دهید. گاهی فقط نیاز به یک هل داریم تا در جهت خواسته‌هایمان قرار بگیریم.

2)به موفقیت‌های پیشین خود نگاه کنید:

زمانی که به کارهایی که قبلا انجام داده‌اید و در دل، کلی به خودتان افتخار کرده‌اید می‌تواند در شما انگیزه‌ای ایجاد کند. این انگیزه باعث می‌شود خودتان را بزرگ‌تر ببینید و احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید. و در نهایت این کار به شما می‌گوید این دفعه هم می‌توانی فقط کافیست به خودت ایمان داشته باشی.

3)با احساس خوب به خود تلقین کنید:

هیچ وقت سعی نکنید به زور و با احساسات بد مثل ناراحتی و خشم وانمود کنید کسی که می‌خواهید هستید. در آن زمان این کار شما نتیجه‌ی عکس خواهد داد. با حس عشق و شادی بخواهید چیزی یا کسی باشید. به بزرگی خداوند فکر کنید که چقدر جهان را زیبا آفرید تا بتوانید هرچه می‌خواهید در زندگی داشته باشید. و مطمئن باشید خدا در این راه کمکتان می‌کند. به خدا توکل کنید و قوی بمانید و باور داشته باشید شما همان چیزی هستید که می‌خواهید.

در آخر اگر دوست داشتید می‌توانید لیستی از کارهایی که انجام داده‌اید و باعث شده‌اند شما اعتماد به نفس بالایی داشته باشید، تهیه کنید.

کلیک کنید و مطالب این صفحه را هم بخوانید!

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.