پنل کاربری

تجسم خلاق برای روابط بهتر

5,0 rating based on 1,234 ratings
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(2)

تجسم خلاق تکنیکی است به منظور استفاده از نیروی خیال برای به وجود آوردن خواسته‌های زندگی

یکی از موارد بسیار مهمی که می‌توان از تجسم خلاق برای رسیدن به اهداف استفاده کرد، بهبود روابط است. انسانها دارای سطوح گوناگونی برای پذیرش و جذب شریک عاطفی خود دارند. این سطوح کاملاً به اندیشه‌ها، توجهات و احساسات هر فرد بستگی دارد.

ما در روابط دقیقاً چیزی را به دست می‌آوریم که محصول تفکر ماست! در واقع همین نحوه تفکر ماست که باور ما را می‌سازد و باور ماست که به ما فرمان می‌دهد به چه هدفی با چه کیفیتی خواهیم رسید.

ما باید در موضوع روابط خود مسئولیت‌پذیری بالایی داشته باشیم. به این معنی که هر آنچه به دست می‌آوریم چه خوب و چه بد و هر آنچه خواهان به دست آوردن آن هستیم،‌ حاصل تفکرات و باورهای خود ماست. به عبارت دیگر، هیچ چیز در عالم بیرون از وجود ما، برای ما تصمیم‌گیری نمی‌کند. ما قدرت فوق‌العاده‌ای برای رسیدن به مصداق حقیقی چیزی که می‌خواهیم به دست بیاوریم، داریم.

اگر در روابط‌تان مسائلی می‌بینید که برای‌تان رضایت‌بخش نیست و شما آن را نمی‌خواستید، یک پرسش مهم را از خود بکنید: چگونه خودم چنین چیزی را آفریدم؟

چگونه از تجسم خلاق برای بهبود روابط استفاده کنیم؟

چهار قدم تا رسیدن به هدف!

۱. از خود بپرسید دقیقاً از رابطه خود چه می‌خواهید؟ برای رسیدن به پاسخ دقیق این سؤال، مسائل مورد علاقه خود از نظر مادی و جسمانی، عاطفی، ذهنی و معنوی را تصور کنید. نهایت هدفی که رؤیاپردازانه برای خودتان می‌خواهید را تصور کنید.

۲. به تفکرات غالب خودتان دقت کنید. به توجهات و در نتیجه به احساسات غالب خود دقت کنید. نتیجه همه اینها باورهای شما هستند. با خود صادق باشید! کدام یک از اینها مانع رسیدن شما به هدف می‌شوند؟ آنها را پیدا کنید و به زباله‌دان بریزید.

یک راه برای کشف این موارد، پاسخ به دو سؤال است. شما می‌توانید سؤالات زیادی مانند این برای خود بنویسید:

الف: چرا نمی‌توانم با فلانی رابطه‌ای را که دوست دارم داشته باشم؟

ب: چرا من نمی‌توانم در این رابطه، آن چیزی را که می‌خواهم به دست بیاورم؟

حالا هر چیزی که به ذهنتان رسید، بنویسید.

۳. با استفاه از جواب‌هایی که به دست آورده‌اید، عبارت‌های تاکیدی‌ای بنویسید که مطابق با خواسته شما هستند. عبارت‌های تاکیدی باید کاملا تصویری باشند تا بتوانید شرایط دلخواهتان را به درستی تصور کنید. هدف شما باید این باشد که از این لحظه روابطی رؤیایی و دلخواه برای خود می‌آفرینید. فراموش نکنید شرط استفاده اثربخش از عبارات تاکیدی،‌ تکرار بسیار است!

۴. از بین عبارت‌های تاکیدی مواردی را انتخاب کنید یا برای این منظور عبارت تاکیدی خاص بنویسید. شما به عبارات تاکیدی‌ای نیاز دارید که بتوانید آنها را صادقانه و بدون حس چندش‌آور، عاشقانه آن را به شریک رابطه خود بگویید.

در این عبارات حتماً تاکید کنید که در حال حرکت، پیشرفت، بهبود و رسیدن به هدف هستید. نقطه دقیق هدف خود را مجسم کنید!

از جملاتی در گفتگوی با یکدیگر استفاده کنید که همان معنا را به مخاطب منتقل می‌کند ولی تفاوتی در حد بتمرگ،‌ بنشین و بفرما دارد. حتماً بفرما را انتخاب کنید.

شما به زودی، زیبایی رابطه‌تان را جشن خواهید گرفت.

نویسنده: حسین هاشمی

کلیک کنید و مطالب این صفحه را هم بخوانید!

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.