پنل کاربری

بعد از انگلیسی باید چه زبانی را یادبگیریم؟

5,0 rating based on 1,234 ratings
زمان مطالعه: 3 دقیقه
5
(2)

بعد از انگلیسی باید چه زبانی را یادبگیریم؟

همانطور که می­‌دانید، بلد بودن زبان سوم مزیتی محسوب می­‌شود و زمانی که زبان سوم را بلد باشید قادر خواهید بود زبان­‌های چهارم و پنچم را به راحتی یادبگیرید. اما سوال است که سوم ما چه زبانی باید باشد؟ برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید.

بهترین دلایلی که می­‌توانید برای انتخاب زبان سوم­‌تان داشته باشید این دو گزینه است:

1.تعداد افرادی که به آن زبان صحبت می­‌کنند زیاد باشد.

2.به اقتصاد و سیاست مرتبط باشد.

به‌طور مثال 10 زبان پراستفاده و رایج دنیا: چینی، اسپانیایی، انگلیسی، عربی، هندی، پرتغالی، روسی، بنگالی، ژاپنی و آلمانی هستند. اما در اینجا 7 زبان رایج را به شما معرفی می‌کنیم.

1)اسپانیایی:

 بعد از انگلیسی، اسپانیایی بیشترین سخنوران را دارد. این زبان همچنین زبان مادری بیش‌از 400 میلیون نفر در 44 کشور را دارد. همین موضوع مشخص می­‌کند که اسپانیایی از مفیدترین زبان­‌ها برای آموختن است.

این زبان مناسب کسانی است که می­‌خواهند کسب‌وکار خود را آغاز کنند، این زبان دارای برقراری ارتباط زیادی است؛ نه فقط در اسپانیا بلکه در آمریکای لاتین نیز به همین صورت است و از اسپانیایی برای صحبت‌ کردن استفاده می‌کنند.

2)فرانسوی:

فرانسوی با بیش‌از 290 میلیون سخنور در سراسر جهان، به یک زبان جهانی تبدیل می‌شود. فرانسوی در داروسازی، ارتباطات از راه دور، هوانوردی، تولید انرژی و… کاربرد فراوانی دارد. دربسیاری از کشورها مثل آفریقا از فرانسوی به عنوان یک زبان رسمی استفاده می‌کنند.

3)چینی ماندارین:

چین درتمام دنیا گسترده شده است. آمارهای اخیر نشان می‌دهند که 36 درصد از جمعیت جهان یا در چین یا در هند زندگی می‌کنند. چین از نظر صادرات به آمریکا و انگلیس یک کشور قوی محسوب می‌شود، از این نظر چین یک شریک تجاری عالی به شمار می‌آید؛ به همین دلیل چینی یک زبان عالی برای یادگیری است.

اگر می‌خواهید در تجارت یا بانکداری بین‌المللی کار کنید، این زبان برای تقویت رزومه‌ی خودتان عالی است.

خود زبان چینی 12 مدل دارد که رایج‌ترین آن ماندارین است. از 1.5 میلیارد جمعیت چین 850 میلیون نفر به زبان ماندارین صحبت می‌کنند.

4)آلمانی:

اقتصاد آلمان هرروزه در حال توسعه است و آلمان یکی از قوی‌ترین اقتصادهای جهان را در دست دارد. درواقع جزو 10 کشور برتر صادرات و واردات است و همچنین زبان رسمی اتریش و سوئیس است.

اما باید گفت که زبان آلمانی یک زبان با دستور زبان مشکل است و اگر می‌خواهید آن را فرا بگیرید، باید هدف بزرگی در سر داشته باشید. البته این زبان دارای ارزش مالی بیشتری است و مزایای مالی زیادی دارد؛ حتی بیشتر از چینی ماندارین و اسپانیایی. پس می‌توان گفت یکی از زبان‌های پول ساز دنیاست.

5)ژاپنی:

ژاپن اقتصاد قدرتمند و قابل‌توجهی دارد. 122 میلیون آدم به زبان ژاپنی صحبت می‌کنند؛ آن هم به عنوان زبان اصلی‌شان! که همین موضوع باعث شده یکی از بیشترین زبان‌های مورد استفاده باشد.

اگر می‌خواهید در صنعت توریست فعالیت کنید باید ژاپنی یادبگیرید! چون هم می‌تواند برای‌تان پولساز باشد و هم می‌تواند یک مهارت عالی در رزومه شما به حساب بیاید.

6)عربی:

بیشتر از 300 میلیون سخنور دارد و در 57 کشور جهان گسترش پیدا کرده است.

زبان عربی یکی از سخت‌ترین زبان‌های یادگیری شناخته شده است. پس برای یادگیری آن نیاز به انگیزه و هدف خاصی دارید!

راه ارتباطی و چگونگی برقراری ارتباط در عربی، برای مشاغل دولتی و نظامی یک مزیت به حساب می‌آید. و البته برای کسانی که می‌خواهند در روزنامه‌نگاری و گردشگری فعالیت کنند عالی است.

مناطق عرب از ثروتمند‌ترین مناطق دنیا به حساب می‌آیند. اگر عربی بلد باشید به این معنی است که می‌توانید وارد اقتصاد خاورمیانه شوید؛ که این بسیار خوب است.

7)پرتغالی:

پرتغالی پنجمین زبانی است که تعداد زیادی از مردم به آن زبان صحبت می‌کنند.

همچنین هشتمین قدرتمند‌ترین اقتصاد جهان مربوط به برزیل است که رشد چشمگیری داشته است.

با وجود اینکه پرتغالی به اندازه‌ی اسپانیایی متقاضی نداشته است، اما زبان آموزان آن روز به روز بیشتر و بیشتر می‌شوند. دلیل این امر نیز بخاطر این است که زبان اصلی برزیل، پرتغالی است.

در کل پیشنهادی که ما به شما می‌دهیم این است که زبانی که واقعا دوستش دارید را یادبگیرید. زمانی که به زبانی علاقه‌مند باشید، هرکاری می‌کنید تا زودتر بتوانید به آن زبان صحبت کنید.  

 

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.