پنل کاربری

برای تقویت حافظه چه کنیم؟

5,0 rating based on 1,234 ratings
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(2)

 

برای یادگیری مطالب جدید و یادگیری زبان جدید نیازمند یک حافظه قوی هستیم. اما برای این که حافظه‌مان را قوی کنیم چه‌کار باید بکنیم؟ تقویت حافظه به انجام چه چیزهایی بستگی دارد؟

۱. زمان را برای خود شرطی کنیم:

زمانی را که به یادگیری زبان می‌پردازید، یک زمان خاص را به این کار اختصاص دهید. مثلا با خودتان بگوید من هر روز ساعت 9 صبح برای زبان آموزی حاضر می‌شوم. این کار کمک زیادی به تقویت حافظه و بخاطر سپاری مطالبی که مطالعه می‌کنید می‌شود.

۲. مکان را برای خود شرطی کنیم:

مکانی که قرار است در آنجا به مطالعه بپردازیم را مشخص کنیم. مثلا همیشه پشت میز کارتان یا در کتابخانه؛ البته اگر بعد از مدتی خواستید جای خود را عوض کنید می‌توانید همین کار را انجام دهید.

۳. ورزش کنیم:

شاید قابل‌باور نباشد اما ورزش در یادگیری مطالب پیچیده بسیار مفید است. حتما لازم نیست ورزش‌های سخت مثل بدن‌سازی را انجام دهیم. هر ورزشی که دوست داشتید انتخاب کنید و انجام دهید. توصیه من به شما ورزش یوگا است که برای ذهن و بدن بهترین ورزش ممکن است. پس سبب تقویت حافظه تان می‌شود. ورزش را جدی بگیرید!

۴. در انتهای روز سعی کنید کارها و چیزهایی که انجام داده‌اید را مرور کنید:

هرکاری که انجام داده‌اید را مرور کنید و سعی کنید با جزییات بیشتر آنها را دوره کنید. این کار کمک بزرگی به تقویت حافظه می‌کند. ذهن را درگیر می‌کند و باعث می‌شود برای یاددآوری دوباره‌ کارهایتان به ذهن‌تان فشار بیاورید. در واقع ذهن‌تان ورزش می‌کند.

۵. خواب کافی داشته باشید:

اگر در مدت 8 ساعت کامل بخوابید، مغزتان هم به خوبی استراحت می‌کند و خودش را بازسازی می‌کند. پس به خودتان استراحت کافی بدهید و به خوبی بخوابید.

۶. از شمع معطر برای تمرکز کردن استفاده کنید:

رایحه شمع گل ارکیده برای تمرکز و تقویت حافظه بسیار موثر است. پس می‌توانید از آن استفاده کنید.

در انتها دوست دارم چیزی که از شخصی به نام آقای اسدزاده شنیده‌ام برای‌تان بگویم. ایشان یکی از کسانی هستند که حافظه قوی‌ای دارند و توصیه‌ای کردند. گفتند روزانه زیارت عاشورا بخوانید؛ این کار به‌طرز شگفتی حافظه شما را تقویت می‌کند. خواندن نماز اول وقت هم تاحد زیادی تاثیر دارد و باعث می‌شود ذهن متمرکز شود.

 

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.