پنل کاربری

احساسات منفی از کجا می‌آیند؟

5,0 rating based on 1,234 ratings
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(1)

احساسات منفی از کجا می‌آیند؟

خیلی از ما دنبال احساسات خوب هستیم؛ اما زمانی که احساسات منفی هنوز در وجود ماست چه طور می‌توان آنها را جایگزین احساسات خوب کنیم؟ در اینجا از رفتار‌هایی که باعث می‌شوند ما احساسات بدی را در وجود خود حس کنیم، صحبت خواهیم کرد.

۱) توجیه کردن:

زمانی که اتفاقی می افتد، شما به جای حل مشکل، به سرزنش کردن دیگران می‌پردازید. به خودتان حق می‌دهید که عصبانی باشید و ناراحتی‌هایتان را سر دیگران خالی کنید. در اینجا معمولا برای این که حالتان خوب شود از خودتان بپرسید: الان این کار انجام شده و زمان به عقب برنمی‌گردد، آیا ارزش این را دارد که عصبانی باشم و خودم را ناراحت کنم؟ با این طرز فکر به احتمال خیلی زیاد آرام خواهید شد و دیگر ناراحت نخواهید بود.

۲) داستان ساختن در ذهن خود:

اتفاقی می‌افتد و شما برداشت‌هایی در ذهن خود دارید؛ اما با طرف مقابلی که با او مشکل دارید صحبت نکرده‌اید و هر واکنشی از طرف او می‌تواند شما را  یک قدم بدبین تر از قبل بکند. این حساسیت در این زمان به حدی بالا می‌رود که قادر نخواهید بود طوری دیگر فکر کنید. پس هرزمان که  حس کردید دارید نسبت به کسی بدبین می‌شوید، یا سعی کنید خوشبین تر باشید یا با خود شخص صحبت کنید و سوء تفاهمات را رفع کنید.

۳) خود فریبی:

این که بخواهید روی اتفاقی که افتاده را بپوشانید و به آن نگاه نکنید انگار که هرگز وجود نداشته، خودفربیبی است. باید بدانیم که کل زندگی ما متشکل از تجربه‌های بزرگ و کوچک است و نهایت باید به مجبور به پذیرفتن آن اتفاق باشید؛ حالا می‌خواهد این اتفاق خیلی دردناک یا خیلی کوچک باشد. شما باید این باور را در خود ایجاد کنید که زندگی جریان دارد؛ همیشه همه چیز در یک زمان ثابت باقی نمی‌ماند. پس خودتان را قوی کنید و از اتفاقات به ظاهر بد خود بگذرید و در گذشته نمانید. هر شکستی در گذشته باعث پیروزی در آینده می‌شود.

وضعیت زندگی هر شخص به خودش بستگی دارد و می‌تواند تغییرش دهد. شما هم می‌توانید!

کلیک کنید و مطالب این صفحه را هم بخوانید!

آیا این مطلب مفید بود؟

برای امتیاز دادن، روی ستاره سمت چپ کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.